DARMOWE WARSZTATY ONLINE

Oświetlenie podstawowe i awaryjne w strefach zagrożenia wybuchem

Weź darmowy udział

Zdobądź certyfikat

Otrzymaj przewodnik ATEX

Kto powinien wziąć udział

Przekrojowy warsztat dla osób mających do czynienia z oświetleniem podstawowym i awaryjnym pracujących w przemyśle, a w szczególności w strefach zagrożenia wybuchem. Program warsztatu bazuje na kilkunastoletnim doświadczeniu Macieja Frezy – praktyka, czynnie opracowującego i wdrażającego systemy oświetlenia.

Zakłady przemysłowe

Warsztat jest dedykowany pracownikom zakładów przemysłowych w tym przede wszystkim dla dz. BHP, ppoż., UR, a także dla kierowników produkcji, kierowników zakładów, a także pozostałych pracowników realizujący zadania w strefach zagrożenia wybuchem.

Projektanci instalacji

Kolejną ważna grupą osób, do których skierowany jest warsztat są projektanci instalacji w obrębie, których występują strefy zagrożenia wybuchem. Warsztat pozwoli wam uniknąć najczęstszych błędów.

Ubezpieczyciele i brokerzy

Inżynierowie bezpieczeństwa oraz inni pracownicy firm ubezpieczeniowych oraz brokerskich, którzy biorą udział w szacowaniu ryzyka w zakładach przemysłowych, w których występują strefy zagrożenia wybuchem.

Rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń ppoż.

Warsztat to źródło wiedzy także dla rzeczoznawców ds. zabezpieczeń pożarowych działających na rzecz zakładów przemysłowych, w których występują strefy zagrożenia wybuchem.

Program i termin

Termin: czwartek   |   11:00 – 14:00

Planowana długość warsztatu obejmuje poniższy program oraz sesję pytań i odpowiedzi. W przypadku dużej ilości pytań warsztat może zostać przedłużony.

Oświetlenie podstawowe i awaryjne w strefach zagrożenia wybuchem – rozwiązania, przepisy prawne, sposoby zasilania oraz testowania

Krótkie wprowadzenie pozwoli Ci zdobyć niezbędna wiedzę przydatną w dalszej części warsztatów.

 • Oświetlenie podstawowe i awaryjne w strefach zagrożenia wybuchem
 • Sposoby zasilania i sterowania oświetleniem w strefach zagrożenia wybuchem
 • Systemy oświetlenia awaryjnego (ewakuacyjne, zapasowe)
 • Sposoby testowania, rozwiązania techniczne opraw i rodzaje zasilania w oparciu o normę PN-EN 50172
Oswietlenie awaryjne

Co dadzą Ci warsztaty

Przede wszystkim poznasz aktualne wymogi w zakresie oświetlenia podstawowego i awaryjnego ze szczególnym uwzględnieniem pracy w strefach zagrożenia wybuchem. Prelegent zapozna Cię z rozwiązaniami z zakresu oświetlenia podstawowego i awaryjnego. Dostrzeżesz istotne niuanse, które decydują o ich prawidłowym i niezawodnym działaniu. Zdobędziesz w ten sposób wiedzę, która pozwoli Ci ocenić skuteczność pracujących opraw oświetleniowych lub ustrzec się błędów podczas projektowania i wdrażania nowych rozwiązań.

Prowadzący warsztat

Specjalista w zakresie systemów oświetlenia podstawowego i awaryjnego dla instalacji i budynków przemysłowych. Od ponad 10 lat związany z branżą systemów przeciwpożarowych. Autor wielu artykułów poświęconych tematyce stanu prawnego oraz nowelizacji aktów prawnych i norm poświęconych oprawom i systemom oświetlenia awaryjnego. Prelegent na seminariach dla biur projektowych, działów utrzymania ruchu i inwestorów. Absolwent Politechniki Gdańskiej wydziału Elektrotechniki i Automatyki oraz National Institute Politechnique ENSEEIHT w Tuluzie.

Co otrzymasz
rejestrując udział w warsztacie

Udział w warsztatach to przede wszystkim duża porcja merytorycznej wiedzy. Wiemy jednak, że ta, jeśli nie jest utrwalana, szybko ulatuje. Dlatego rejestrując swój udział w warsztacie przystąpisz do naszego programu edukacyjnego ATEX oraz otrzymasz poradnik ATEX. Więcej na ten temat znajdziesz poniżej.

certyfikat-hazex

Certyfikat potwierdzający uczestnictwo

Wiedza zdobyta podczas warsztatu to jedno, ale nie zapominajmy, że warto mieć jej potwierdzenie w formie certyfikatu poświadczającego odbycie szkolenia. Dzięki niemu zyskujesz:

 • mocniejszą pozycję w aktualnej firmie
 • dodatkowy argument w przypadku zmiany firmy
 • dokument, który godnie może zawisnąć nad twoim biurkiem
test-przewodnik-1

Przewodnik ATEX

Po zapisie na szkolenie otrzymasz merytoryczny przewodnik ATEX pokazujący jak krok po kroku dostosować aparat, instalację lub cały zakład do wymogów dyrektywy ATEX. Poradnik zawiera:

 • praktyczną wiedzę popartą przykładami
 • studia przypadków rzeczywistych wybuchów w przemyśle (różne branże)
 • unikalne materiały wideo
 • wskazówki i rady ekspertów
szkolenia-atex-online

Dostęp do darmowego programu edukacyjnego ATEX

Każdy uczestnik szkolenia staje się jednocześnie członkiem naszego programu edukacyjnego, w ramach którego najczęściej raz w miesiącu, na podany w zgłoszeniu adres email, dostarczymy Ci porcję wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego w przemyśle. W ramach programu m.in. otrzymasz

 • filmy przedstawiające zdarzenia, studia przypadku oraz testowe pokazy wybuchów
 • artykuły pozwalające poszerzyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego
 • preferencyjne warunki udziału w konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego w przemyśle
szkolenie-atex-praktycy

Wiedzę popartą praktyką

Nie jesteśmy teoretykami. Nasi eksperci to praktycy, którzy pracują przy szerokiej gamie projektów w m.in. branży energetycznej, chemicznej, spożywczej czy drzewnej. Przez ostatnie 26 lat zrealizowaliśmy setki projektów z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego. Każdego dnia realizujemy zadania polegające na:

 • opracowaniu dokumentacji ATEX
 • wdrażaniu działań prewencyjnych
 • wykonywaniu systemów bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego
 • kompleksowym dostosowywaniu zakładów do wymogów bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego

Zarejestruj się

UWAGA: Po wypełnieniu formularza otrzymasz wiadomość email z linkiem do transmisji warsztatu oraz szczegółami. Jeśli wiadomość nie dotrze w ciągu 5 min sprawdź proszę skrzynkę spam, a jeśli tam nie znajdziesz wiadomości koniecznie do mnie napisz: s.gruszka@hazex.eu. Ograniczona ilość miejsc – o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

  Imię i nazwisko:*

  Telefon firmowy:*

  E-mail firmowy:*

  Nazwa firmy:*

  Zadaj prelegentowi pytanie

  .

  Interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością wezmę udział w warsztacie online oraz przystąpię do darmowego programu edukacyjnego, dzięki czemu będę otrzymywać materiały szkoleniowe w postaci artykułów, studiów przypadków, filmów, a także o wydarzeniach branżowych.

  WAŻNA INFORMACJA
  W związku z koronawirusem wprowadzamy szkolenia online z gwarancją zwrotu kosztów w przypadku nie spełnienia Twoich oczekiwań. Jednocześnie odwołujemy tradycyjne szkolenia do końca kwietnia.