Baza wiedzy ATEX
Dokument zabezpieczenia przed wybuchem – ukryte koszty wynikające z braku doświadczenia wykonującego
Podcast zwraca uwagę na istotność rzetelnego sporządzenia dokumentu zabezpieczenia przed wybuchem zgodnie z Dyrektywą ATEX. Wskazuje na nieświadomość firm dotyczącą wymogów prawnych i potencjalne dodatkowe koszty spowodowane błędną oceną ryzyka wybuchu. Rekomenduje przeprowadzenie audytu ATEX.
Badanie wybuchowości pyłów przemysłowych
Dzięki badaniu pyłów dowiesz się, czy pyły, które masz na terenie zakładu przemysłowego, mają właściwości palne i wybuchowe. Zadbamy o Twój budżet, dzieląc badanie pyłów na etapy po to, abyś nie wydawał mnóstwa pieniędzy na niepotrzebne testy, gdyby się okazało, że pył jest niewybuchowy.
Systemy zabezpieczeń przeciwwybuchowych dla instalacji odpylających i centralnego odkurzania
Instalacje odpylające, centralnego odkurzania, jak i aspiracyjne występują praktycznie w każdym zakładzie przemysłowym. W wielu przypadkach zasysane do instalacji pyły mają charakter wybuchowy, a w pewnych gałęziach przemysłu wraz z pyłami do instalacji trafiają wybuchowe gazy lub pary. Jak w takich przypadkach poradzić sobie z gąszczem zapisów normatywnych obowiązujących w obszarze bezpieczeństwa wybuchowego?
Poznaj zalety i ograniczenia zabezpieczeń przeciwwybuchowych – praktyczny poradnik
Konieczność należytej ochrony instalacji zagrożonych wybuchem wynika bezpośrednio z dyrektywy ATEX 137 oraz odpowiednich rozporządzeń wprowadzających je na terenie Polski. W praktyce działania w tym zakresie realizowane są na podstawie wyznaczonych norm PN-EN i EN oraz wytycznych (dopuszczenia / ograniczenia) wskazanych w certyfikatach ATEX dla indywidualnych rozwiązań.
Zapobieganie wybuchom dzięki uziemieniom elektrostatycznym
Pobierz nowy przewodnik w PDF i dowiedz się, jak najskuteczniej uziemić wszystkie elementy instalacji przemysłowych w strefach zagrożenia wybuchem.
Wybuchowy węgiel i biomasa mogą być jesienią kolejnym problemem energetyki
Boom na biomasę sprzed dekady doprowadził w energetyce do wielu wybuchów i pożarów. Dziś brak węgla ze wschodu niejako zmusza energetykę do spalania biomasy oraz "nowego" węgla, które mają drastycznie wyższą skłonność do niekontrolowanego zapłonu i wybuchu niż węgiel spalany do tej pory. Czy grozi nam powtórka z przeszłości? Czy ponownie może dojść do potężnych wybuchów, jakie miały miejsce w Turowie czy Dolnej Odrze?
Biomasa i „nowy” węgiel – czy energetykę znów czeka seria wybuchów i pożarów
W obliczu braków węgla energetyka wraca do biomasy, a także sprowadza "nowy" węgiel z różnych egzotycznych kierunków. Paliwa te stwarzają drastycznie wyższe ryzyko wybuchu niż węgiel, który spalaliśmy do tej pory. Po wybuchach w Dolnej Odrze i Turowie jakie miały miejsce w 2010 i 2012 roku oraz po interwencji PIP, zabezpieczyliśmy przed wybuchem kilkadziesiąt różnych układów nawęglania. W czasie webinaru wyjaśnimy przyczyny tych zdarzeń, pokażemy dlaczego te paliwa powodują zwiększone ryzyko wybuchu oraz pokażemy nasze doświadczenia zdobyte w czasie prac w kilkudziesięciu elektrowniach.