Biegli ustalą przyczynę pożaru w zakładzie wytwarzania i konfekcjonowania rozpuszczalników w Żywcu

Szkolenia ATEX
Szkolenia ATEX
Nazywam się Mariusz Balicki i jestem tu, by Ci pomóc.
Jeśli borykasz się z problemem w zakresie bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego lub procesowego, to zachęcam Cię do kontaktu.

Kliknij w gwiazdki, aby wyświetlić dane
+48 50* *** *** | m.bal***@***** | +48 12 **** ***
Fot. pixabay.com

W poniedziałek 23 kwietnia późnym wieczorem doszło do ogromnego pożaru magazynu chemikaliów znajdującego się przy ul. Stolarskiej w Żywcu. Przez kilka godzin z żywiołem walczyło ok. 30 jednostek straży pożarnej. Konieczna była ewakuacja 20 pracowników pobliskiego zakładu mięsnego. Jak podają media, źródłem pożaru mogło być uderzenie pioruna, jednak ustaleniem konkretnej przyczyny zdarzenia zajmą się biegli.

Płomienie osiągały wysokość kilkudziesięciu metrów, a nad okolicą unosił się gęsty dym. Pożar objął powierzchnię kilkuset metrów. Działania strażaków utrudniały opary chemikaliów, które podsycały ogień. W trakcie gaszenia pożaru ranny został jeden ze strażaków, który trafił do szpitala.

Pożar opanowano po północy. Strażakom udało się uratować ok. 1/3 magazynu. Straty są szacowane na 400 tys. zł. W wyniku pożaru rozlewni w pobliskim warsztacie samochodowym spłonęło aż kilkanaście aut. Temperatura w okolicy dochodziła bowiem do 1000 stopni. Chemikalia, które w wyniku gaszenia pożaru wpłynęły do kanalizacji deszczowej, zostały zatrzymane przez straż pożarną za pomocą zastawek u wylotów kanałów do rzeki Soły.

Brak świadomości – sprawdź link

Brak świadomości na temat potencjalnych zagrożeń jest jedną z głównych przyczyn poważnych zdarzeń, do jakich dochodzi w przemyśle. Do wielu pożarów, wybuchów, wycieków, czy niepożądanych emisji nigdy by nie doszło gdyby personel posiadał odpowiednią wiedzę, a instalacje procesowe były wyposażone w zabezpieczenia zgodne z przepisami oraz dobrymi praktykami. Jeśli w swojej codziennej pracy spotykasz się z wymienionymi zagrożeniami i chcesz rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie, to koniecznie sprawdź poniższy link. Szkoleniowa konferencja HAZEX, to nie tylko możliwość rozwoju i dyskusji z kolegami z różnych branż, ale także unikalna szansa uczestniczenia w demonstracyjnych pokazach wybuchów oraz systemów przeciwwybuchowych na żywo. Sprawdź szczegóły: https://goo.gl/pSS7NZ

Darmowe materiały szkoleniowe

Dołącz do grona ponad 1000 ekspertów, którzy raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymują zwięzłą wiadomość z materiałami szkoleniowymi w postaci artykułów oraz filmów. Z wiadomości dowiesz się również o ciekawych wydarzeniach branżowych. Uczestnictwo w naszym programie szkoleniowym jest całkowicie bezpłatne. Aby do niego dołączyć wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

Imię i nazwisko* [koniecznie zachowaj kolejność: imię >> nazwisko]

Nazwa firmy*

E-mail firmowy*

Interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością przystąpię do programu edukacyjnego, dzięki czemu raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymam informację o ciekawych materiałach szkoleniowych w postaci artykułów i filmów, a także o wydarzeniach branżowych.


Sprawdź także