Czujnik optyczny w podczerwieni DG-IR-3C

Nazywam się Bogdan Nowak i jestem tu, by Ci pomóc.

Jeśli jesteś zainteresowany zabezpieczeniami przeciwwybuchowymi
takimi jak odpowietrzanie wybuchu, tłumienie czy izolacja wybuchu to zachęcam Cię do kontaktu.

Kliknij w gwiazdki, aby wyświetlić dane +48 737 870 789 | b.nowak@g-w.eu

Wykrywa iskrę
w 5 milisekund

Czujnik optyczny w podczerwieni DG-IR-3C skonstruowany jest po to, aby w ciągu 5 milisekund wykryć iskry lub płomień wewnątrz chronionych urządzeń, które mogą świadczyć o początku procesu wybuchu.

Tak samo jak czujnik ciśnienia MEX-3.2, jest pierwszym elementem systemu tłumienia wybuchu i jest często stosowany jako dodatkowy element detekcji w miejscach, w których np. ze względu na budowę chronionego urządzenia łatwiej jest monitorować pojawianie się ognia w podczerwieni, niż wzrost ciśnienia. Czujnik odpowiada za jak najszybsze wykrycie zarzewia wybuchu i przekazanie sygnału alarmowego do centrali sterującej celem aktywowania butli HRD i stłumienia wybuchu.

WYKRYWANIE WYBUCHU CZUJNIK POTYCZNY PODCZERWIENI

Najważniejsze cechy czujnika optycznego w podczerwieni DG-IR-3C

Nie dopuszcza do fałszywych alarmów

Czujnik zadziała dokładnie wtedy, kiedy powinien, gdyż zawiera aż 4 elementy pomiarowe, nad których poprawnym funkcjonowaniem czuwa cały czas automatyczna jednostka kontrolna.

Monitoruje szeroko
i daleko

Jednym urządzeniem monitorujesz dużą powierzchnię wnętrza urządzenia.

Budowa nie przepuszcza światła dziennego

Działanie czujnika nie będzie zaburzane przez widmo promieniowania światła dziennego, które zawiera pewną ilość podczerwieni.

Dlaczego wybrać
czujnik optyczny
podczerwieni DG-IR-3C

Czujnik optyczny podczerwieni DG-IR-3C jest uniwersalnym detektorem wykrywającym iskry, ogień i tlące się materiały. Z powodzeniem jest powszechnie wykorzystywany się do monitorowania powstania zarzewia ognia podczas tworzącego się wybuchu. Potrafi wykryć ogień wybuchu i przesłać sygnał do centrali sterującej butlami HRD w ciągu 5 milisekund.

Przełączenie czujnika w stan alarmowy oznacza zwiększenie poboru prądu – w taki sposób centrala sterująca odbiera sygnał o konieczności aktywowania butli HRD i wtłoczeniu do środka chronionego urządzenia proszku tłumiącego.

Czujnik jest szeroko stosowany w przemyśle np. w branży chemicznej, drzewnej, spożywczej, tworzyw sztucznych, czy w energetyce. Poza zastosowaniem go w ramach systemów przeciwwybuchowych często jest on używany przy systemach przeciwpożarowych. Wówczas można uruchomić opcję samotestowania alarmu, co zwiększa precyzję detekcji, ale jednocześnie wydłuża czas reakcji do 150 milisekund.

Dane techniczne standardowe:
  • czujnik podczerwieni DG-IR-3C jest przeznaczony do wykrywania iskier i płomienia w rurociągach i kanałach
  • posiada cztery fotodiody zapewniające najwyższą czułość wykrywania iskier, działanie kontrolowane jest jednostką samo testującą się
  • czas działania liczony jest w milisekundach, kąt widzenia 100o
  • pomiar iskier o temperaturze powyżej 800oC, zakres temperatury roboczej: -5 do +40oC
  • możliwość stosowania w strefach zagrożenia wybuchem: 22, 21 na zewnątrz chronionego aparatu oraz 22, 21, 20 wewnątrz chronionego aparatu
  • rodzaj zabezpieczenia: II ½ D T 80oC IP 65
  • wykonanie zgodne z dyrektywą ATEX
WYKRYWANIE WYBUCHU CZUJNIK POTYCZNY PODCZERWIENI

Montaż i konserwacja czujnika optycznego podczerwieni DG-IR-3C

Czujniki nadają się wyłącznie do stosowania w ciemnych przewodach rurowych i urządzeniach, do których nie dochodzi obce światło. Światło to nie może dochodzić do czujnika także podczas otwierania klap rewizyjnych w chronionym urządzeniu.

montaż czujnika optycznego podczerwieni

Aby ekran czujnika nie był zanieczyszczony i mógł bez przeszkód monitorować chronione urządzenie, niezbędne jest regularne czyszczenie ekranu. Standardowo czujnik wyposażony jest w kołnierz (do celów montażowych), na którym przymocowana jest dysza do czyszczenia ekranu za pomocą sprężonego powietrza.

Aby podłączyć system czyszczenia za pomocą sprężonego powietrza, należy spełnić kilka warunków:

  • Sprężone powietrze musi być pod ciśnieniem w zakresie 0,2 – 0,5 bar
  • Sprężone powietrze nie powinno być wilgotne
  • Sprężone powietrze powinno być aktywowane jedynie podczas produkcji. W przypadku zatrzymania linii produkcyjnej przepływ powietrza powinien zostać zatrzymany przez zawór magnetyczny.

Wspólnie chronimy Twoich pracowników,
majątek firmy i środowisko.

Bartosz Wolff: „W GRUPIE WOLFF przez ponad 20 lat zrealizowaliśmy setki projektów z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego. Nie zawsze wszystko szło gładko tak, jakbyśmy wszyscy sobie tego życzyli, ale nigdy nie zostawiliśmy naszego partnera w potrzebie – po prostu zawsze razem dążymy do celu. Jednocześnie chcemy inspirować zakłady przemysłowe, aby stosowały w swoich procesach najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa wybuchowego oraz procesowego i w ten sposób chroniły swoich pracowników, swoje mienie oraz środowisko naturalne.”

Współpracując z nami zyskujesz więcej niż bezpieczeństwo wybuchowe

Znamy wymagania ubezpieczycieli

Nasze realizacje nigdy nie były podważane przez ubezpieczycieli, co znacząco ułatwia proces uzyskiwania lub odnawiania polis.

Spełniamy warunki straży pożarnej
i inspektorów ppoż.

Realizowane przez nas zabezpieczenia są bez uwag akceptowane przez straż pożarną, czy inne podmioty wydające opinie i pozwolenia

Zabezpieczamy nasze realizacje
polisą ubezpieczeniową

Przy okazji zabezpieczeń realizowanych przez GRUPĘ WOLFF, majątek Twojej firmy jest dodatkowo chroniony przez naszą polisę ubezpieczeniową na wypadek braku lub błędnego zadziałania wdrożonych przez nas systemów ochronnych.

W razie pytań skontaktuj się ze mną

Nazywam się Bogdan Nowak i jestem tu, by Ci pomóc.

Jeśli jesteś zainteresowany zabezpieczeniami przeciwwybuchowymi
takimi jak odpowietrzanie wybuchu, tłumienie czy izolacja wybuchu to zachęcam Cię do kontaktu.

Kliknij w gwiazdki, aby wyświetlić dane +48 737 870 789 | b.nowak@g-w.eu

    Temat wiadomości

    Imię i nazwisko* [koniecznie zachowaj kolejność: imię >> nazwisko]

    Nazwa firmy*

    E-mail firmowy*

    Telefon firmowy*

    Treść wiadomości

    Wyrażam zgodę na kontakt w celu przedstawienia informacji ofertowej. Jednocześnie interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością przystąpię do programu edukacyjnego, dzięki czemu raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymam informację o ciekawych materiałach szkoleniowych w postaci artykułów i filmów, a także o wydarzeniach branżowych.

    A może na zapytanie ofertowe jeszcze za wcześnie, gdyż musisz najpierw przekonać zarząd do poprawy bezpieczeństwa wybuchowego?

    Zdobądź argumenty, poznaj przykłady, wykorzystaj nasze dane do Twojej prezentacji.

    • Poznaj przyczyny i skutki wybuchów w różnych branżach.
    • Dowiedz się, jak do bezpieczeństwa podchodzą inne firmy oraz jak wygląda proces zabezpieczania instalacji krok po kroku.
    • Sprawdź, dlaczego 80% zakładów przemysłowych w Polsce nie spełnia wymagań Dyrektywy ATEX
    • Poznaj, dlaczego najdroższe nie zawsze znaczy najlepsze
    • A na koniec zdobądź argumenty dla wciąż nieprzekonanych, w zależności od stanowiska, jakie zajmują.

      Pobierz darmowy PDF

      Co zyskasz dodatkowo:

      • dostęp do najnowszych odcinków podcastu ATEX


      • merytoryczne studia przypadków wsparte zdjęciami, a także filmami


      • informacje o darmowych szkoleniach online


      • darmową wiedzę, której nie znajdziesz nigdzie indziej


      WAŻNA INFORMACJA
      W związku z koronawirusem wprowadzamy szkolenia online z gwarancją zwrotu kosztów w przypadku nie spełnienia Twoich oczekiwań. Jednocześnie odwołujemy tradycyjne szkolenia do końca kwietnia.