Eksplozja w rafinerii, są ofiary

4 robotników poniosło śmierć, a 2 zostało rannych w wyniku eksplozji na terenie rafinerii Turpas Aliaga we wschodniej prowincji Turcji.

Gubernator dystryktu Bayram Yılmaz przekazał prasie, że do wybuchu doszło we wnętrzu zbiornika na ropę, który od dłuższego czasu nie był używany. Jak się okazało w jego wnętrzu zostały uwięzione gazy. Do zapłony doszło w czasie trwających w obrębie zbiornika prac. Dodał, że nie doszło do pożaru na terenie obiektu i praca rafinerii nie została przerwana.

Stanowisko firmy wydane jako pierwsze mówiło o eksplozji, która miała miejsce o 9:25 czasu miejscowego. Miała mieć ona miejsce w trakcie konserwacji zbiornika służącego do przechowywania ropy. Na miejsce miała ruszyć jednostka techniczna. Śmierć poniosła czwórka podwykonawców. Rafineria, operująca w sercu tureckiego przemysłu petrochemicznego, jest drugą największą rafinerią w kraju pod względem przerobowym, a jej roczna produkcja sięga 11 milionów ton. Znajduje się ona w silnie zindustrializowanym dystrykcie Aliağa obok fabryki petrochemicznej, 2 innych rafinerii oraz wielu innych fabryk związanych z tą gałęzią przemysłu.

Brak świadomości – sprawdź link

Brak świadomości na temat potencjalnych zagrożeń jest jedną z głównych przyczyn poważnych zdarzeń, do jakich dochodzi w przemyśle. Do wielu pożarów, wybuchów, wycieków, czy niepożądanych emisji nigdy by nie doszło gdyby personel posiadał odpowiednią wiedzę, a instalacje procesowe były wyposażone w zabezpieczenia zgodne z przepisami oraz dobrymi praktykami. Jeśli w swojej codziennej pracy spotykasz się z wymienionymi zagrożeniami i chcesz rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie, to koniecznie sprawdź poniższy link. Szkoleniowa konferencja HAZEX, to nie tylko możliwość rozwoju i dyskusji z kolegami z różnych branża, ale także unikalna szansa uczestniczenia w demonstracyjnych pokazach wybuchów oraz systemów przeciwwybuchowych na żywo. Sprawdź szczegóły: https://goo.gl/pSS7NZ

Darmowe materiały szkoleniowe

Dołącz do grona kilkuset ekspertów, którzy raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymują zwięzłą wiadomość z materiałami szkoleniowymi w postaci artykułów oraz filmów. Z wiadomości dowiesz się również o ciekawych wydarzeniach branżowych. Uczestnictwo w naszym programie szkoleniowym jest całkowicie bezpłatne. Aby do niego dołączyć wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

Imię i nazwisko* [koniecznie zachowaj kolejność: imię >> nazwisko]

Nazwa firmy*

E-mail firmowy*

Interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością przystąpię do programu edukacyjnego, dzięki czemu raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymam informację o ciekawych materiałach szkoleniowych w postaci artykułów i filmów, a także o wydarzeniach branżowych.


Sprawdź także