Szukasz wiedzy? Zgłoś udział w najbliższym szkoleniu pn. Szkolenie ATEX [pyły, gazy, pary], które odbędzie się 25/07/2018 w lokalizacji: Raszyn-Falenty

 

Eksplozja w rafinerii, są ofiary

4 robotników poniosło śmierć, a 2 zostało rannych w wyniku eksplozji na terenie rafinerii Turpas Aliaga we wschodniej prowincji Turcji.

Gubernator dystryktu Bayram Yılmaz przekazał prasie, że do wybuchu doszło we wnętrzu zbiornika na ropę, który od dłuższego czasu nie był używany. Jak się okazało w jego wnętrzu zostały uwięzione gazy. Do zapłony doszło w czasie trwających w obrębie zbiornika prac. Dodał, że nie doszło do pożaru na terenie obiektu i praca rafinerii nie została przerwana.

Stanowisko firmy wydane jako pierwsze mówiło o eksplozji, która miała miejsce o 9:25 czasu miejscowego. Miała mieć ona miejsce w trakcie konserwacji zbiornika służącego do przechowywania ropy. Na miejsce miała ruszyć jednostka techniczna. Śmierć poniosła czwórka podwykonawców. Rafineria, operująca w sercu tureckiego przemysłu petrochemicznego, jest drugą największą rafinerią w kraju pod względem przerobowym, a jej roczna produkcja sięga 11 milionów ton. Znajduje się ona w silnie zindustrializowanym dystrykcie Aliağa obok fabryki petrochemicznej, 2 innych rafinerii oraz wielu innych fabryk związanych z tą gałęzią przemysłu.

Sprawdź także