EX 100.1 i EX 200 – Jednostrefowa centrala sterująca tłumieniem wybuchu

Nazywam się Bogdan Nowak i jestem tu, by Ci pomóc.

Jeśli jesteś zainteresowany zabezpieczeniami przeciwwybuchowymi
takimi jak odpowietrzanie wybuchu, tłumienie czy izolacja wybuchu to zachęcam Cię do kontaktu.

Kliknij w gwiazdki, aby wyświetlić dane +48 737 870 789 | b.nowak@g-w.eu

Ekonomiczne
i niezawodne sterowanie
małymi oraz średnimi
jednostrefowymi
systemami tłumienia

Jednostrefowa centrala sterująca tłumieniem wybuchu EX 100.1 i EX 200 jest idealna do zastosowania, kiedy chcesz zastosować system tłumienia wybuchu (lub też izolacji wybuchu), który w jednym momencie ma aktywować wszystkie zamontowane butle HRD.

Jeśli potrzebujesz zamontować do 8 butli HRD (EX 100.1) lub do 17 butli (EX 200), które mają się uruchomić jednorazowo, a w przyszłości nie przewidujesz zmian, które będą wymagały zwiększenia ilości butli lub wprowadzenia kilku stref ochronnych, centrale te będą najlepszym wyborem zarówno z punktu widzenia finansowego, jak i ich funkcjonalności i niezawodności.

EX 100.1 i EX 200 jednostrefowa centrala sterująca tłumieniem wybuchu

Kluczowe korzyści centrali sterującej EX 100.1 i EX 200

Przystępny
koszt inwestycji

Jest to ekonomiczne rozwiązanie w porównaniu do centrali wielostrefowej, zapewniające jednocześnie wysoki stosunek jakości i funkcjonalności do ceny.

Skuteczna
i niezawodna

Jest to centrala, która Cię nie zawiedzie. Precyzyjnie sterowana za pomocą mikroprocesora, nieustannie monitorująca poprawność i gotowość do działania, zabezpieczona awaryjnym zasilaniem.

Konfiguracja
wedle potrzeb

Centrala będzie dokładnie taka, jakiej potrzebujesz. Skonfigurujemy ją zarówno pod kątem różnych wariantów budowy, jak i w zakresie funkcjonalności, której elastyczność jest możliwa dzięki mikroprocesorowi.

Dlaczego wybrać
centralę EX 100.1 lub EX 200
przy tłumieniu wybuchu
(i izolacji też)

EX 100.1 i EX 200 jednostrefowa centrala sterująca tłumieniem wybuchu

EX 100.1 i EX 200 – jednostrefowe centrale sterujące tłumieniem wybuchu posiadają mikroprocesorowe sterowanie, dzięki czemu zapewniają wysoką elastyczność konfiguracji jednostrefowego systemu tłumienia wybuchu. Przeznaczone są szczególnie dla małych i średnich systemów bezpieczeństwa, gdyż umożliwiają podłączenie do 8 butli HRD (centrala EX 100.1) lub do 17 butli HRD (centrala EX 200).

Centrala przystosowana jest do błyskawicznego odbierania i analizowania sygnałów pochodzących z czujników ciśnienia i czujników optycznych podczerwieni, aby w odpowiednim momencie wysłać sygnał do zaworów butli HRD o konieczności aktywacji (odpalenia detonatora w przypadku butli HRD-E lub otwarcia zaworu elektromechanicznego przy butli HRD eSUPPRESSOR™).

Pracownicy posiadają stałą możliwość kontroli funkcjonowania centrali i informacji o aktywacji systemu lub o ewentualnych usterkach. Wszystkie komunikaty o błędach i alarmach są bowiem wyświetlane przez umieszczone na panelu centrali diody LED. Istotną funkcją poprawiającą ergonomię użytkowania dla pracowników jest również możliwość zdalnego uzbrajania / rozbrajania systemu bezpieczeństwa.

Dane techniczne standardowe:
 • sygnały wysyłane przez czujniki ciśnieniowe, iskrowe, ogniowe i temperaturowe są rejestrowane, kontrolowane i oceniane przez centralę w czasie rzeczywistym,
 • wszystkie obwody odpowiedzialne za monitoring i aktywację systemu są stale kontrolowane pod kątem zwarć i braku uziemienia w przewodach,
 • centrala jest wyposażona w alternatywny system zasilania (akumulator) w przypadku awarii zasilania zewnętrznego,
 • zapewnia możliwość zdalnego uzbrajania/wyłączenia/resetu,
 • rodzaj zabezpieczenia: IP66, zastosowanie: strefa 22, temperatura robocza: +5 do +50oC,
 • wykonanie zgodne z dyrektywą ATEX.
EX 200 jednostrefowa centrala sterująca tłumieniem wybuchu

Wspólnie chronimy Twoich pracowników,
majątek firmy i środowisko.

Bartosz Wolff: „W GRUPIE WOLFF przez ponad 20 lat zrealizowaliśmy setki projektów z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego. Nie zawsze wszystko szło gładko tak, jakbyśmy wszyscy sobie tego życzyli, ale nigdy nie zostawiliśmy naszego partnera w potrzebie – po prostu zawsze razem dążymy do celu. Jednocześnie chcemy inspirować zakłady przemysłowe, aby stosowały w swoich procesach najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa wybuchowego oraz procesowego i w ten sposób chroniły swoich pracowników, swoje mienie oraz środowisko naturalne.”

Współpracując z nami zyskujesz więcej niż bezpieczeństwo wybuchowe

Znamy wymagania ubezpieczycieli

Nasze realizacje nigdy nie były podważane przez ubezpieczycieli, co znacząco ułatwia proces uzyskiwania lub odnawiania polis.

Spełniamy warunki straży pożarnej
i inspektorów ppoż.

Realizowane przez nas zabezpieczenia są bez uwag akceptowane przez straż pożarną, czy inne podmioty wydające opinie i pozwolenia

Zabezpieczamy nasze realizacje
polisą ubezpieczeniową

Przy okazji zabezpieczeń realizowanych przez GRUPĘ WOLFF, majątek Twojej firmy jest dodatkowo chroniony przez naszą polisę ubezpieczeniową na wypadek braku lub błędnego zadziałania wdrożonych przez nas systemów ochronnych.

W razie pytań skontaktuj się ze mną

Nazywam się Bogdan Nowak i jestem tu, by Ci pomóc.

Jeśli jesteś zainteresowany zabezpieczeniami przeciwwybuchowymi
takimi jak odpowietrzanie wybuchu, tłumienie czy izolacja wybuchu to zachęcam Cię do kontaktu.

Kliknij w gwiazdki, aby wyświetlić dane +48 737 870 789 | b.nowak@g-w.eu

  Temat wiadomości

  Imię i nazwisko* [koniecznie zachowaj kolejność: imię >> nazwisko]

  Nazwa firmy*

  E-mail firmowy*

  Telefon firmowy*

  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na kontakt w celu przedstawienia informacji ofertowej. Jednocześnie interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością przystąpię do programu edukacyjnego, dzięki czemu raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymam informację o ciekawych materiałach szkoleniowych w postaci artykułów i filmów, a także o wydarzeniach branżowych.

  A może na zapytanie ofertowe jeszcze za wcześnie, gdyż musisz najpierw przekonać zarząd do poprawy bezpieczeństwa wybuchowego?

  Zdobądź argumenty, poznaj przykłady, wykorzystaj nasze dane do Twojej prezentacji.

  • Poznaj przyczyny i skutki wybuchów w różnych branżach.
  • Dowiedz się, jak do bezpieczeństwa podchodzą inne firmy oraz jak wygląda proces zabezpieczania instalacji krok po kroku.
  • Sprawdź, dlaczego 80% zakładów przemysłowych w Polsce nie spełnia wymagań Dyrektywy ATEX
  • Poznaj, dlaczego najdroższe nie zawsze znaczy najlepsze
  • A na koniec zdobądź argumenty dla wciąż nieprzekonanych, w zależności od stanowiska, jakie zajmują.

   Pobierz darmowy PDF

   Co zyskasz dodatkowo:

   • dostęp do najnowszych odcinków podcastu ATEX


   • merytoryczne studia przypadków wsparte zdjęciami, a także filmami


   • informacje o darmowych szkoleniach online


   • darmową wiedzę, której nie znajdziesz nigdzie indziej


   WAŻNA INFORMACJA
   W związku z koronawirusem wprowadzamy szkolenia online z gwarancją zwrotu kosztów w przypadku nie spełnienia Twoich oczekiwań. Jednocześnie odwołujemy tradycyjne szkolenia do końca kwietnia.