EX 8000 wielostrefowa centrala sterująca tłumieniem wybuchu

Nazywam się Bogdan Nowak i jestem tu, by Ci pomóc.

Jeśli jesteś zainteresowany zabezpieczeniami przeciwwybuchowymi
takimi jak odpowietrzanie wybuchu, tłumienie czy izolacja wybuchu to zachęcam Cię do kontaktu.

Kliknij w gwiazdki, aby wyświetlić dane +48 737 870 789 | b.nowak@g-w.eu

Maksymalna
elastyczność
zarządzania wieloma
strefami aktywacji

Wielostrefowa centrala sterująca tłumieniem wybuchu EX 8000 to najbardziej wszechstronne rozwiązanie tego typu na rynku, które umożliwia dowolną konfigurację aktywacji poszczególnych stref ochronnych.

Ze względu na modułową budowę, umożliwia zarządzanie od 4 do nawet 32 strefami detekcji i aktywacji! To sprawia, że jedną centralą sterującą najczęściej będziesz w stanie zarządzać wszystkimi strefami tłumienia i izolacji wybuchu z wykorzystaniem butli HRD, które wdrażasz na terenie swojego zakładu przemysłowego.

EX 8000 wielostrefowa centrala sterująca tlumieniem wybuchu

Co powinieneś wiedzieć o centrali sterującej EX 8000

Obniża łączne koszty zabezpieczeń

Oprócz ochrony poszczególnych urządzeń musisz też zastosować izolację wybuchu. Jeśli posiadasz już centralę, wystarczy wtedy podłączyć nową strefę z butlami HRD na kanale czy w rurociągu.

Umożliwia
rozbudowę

Wprowadzasz zmiany w procesie, lub nowe urządzenia i musisz chronić nowe strefy? Żaden problem. Centrala EX 8000 umożliwia rozbudowę aż do 32 stref.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Centrala pilnuje bezpieczeństwa Twojego zakładu 24/7/365. Jest możliwie maksymalnie zabezpieczona przed awariami i brakiem zasilania.

Dlaczego wybrać
centralę EX 8000
przy tłumieniu wybuchu
(i izolacji też)

EX 8000 wielostrefowa centrala sterująca tlumieniem wybuchu

EX 8000 – wielostrefowa centrala sterująca tłumieniem wybuchu jest wszechstronnym rozwiązaniem do zarządzania nawet 32 strefami bezpieczeństwa w ramach systemów tłumienia wybuchu i izolacji wybuchu. Wszystkie sygnały z czujników ciśnienia wybuchu, czujników optycznych podczerwieni, które zastosowano w ramach zabezpieczania instalacji przed skutkami wybuchu, są na bieżąco rejestrowane, testowane i oceniane przez centralę EX 8000. W razie wykrycia sygnału alarmowego centrala zgodnie z wcześniejszą konfiguracją aktywuje systemy ochronne użyte do tłumienia wybuchu i/lub izolacji wybuchu tylko w tych strefach, w których należy stłumić wybuch. Pozostałe strefy poza rejonem zagrożenia nie będą aktywowane, a tym samym nie zostanie przerwany proces produkcji.

Centrala ma budowę modułową, a to oznacza, że każdy może dostosować wielkość centralki (ilość możliwych do zarządzania obwodów monitorowania i aktywacji) do własnych potrzeb. Podstawowa wersja umożliwia zarządzanie 4 obwodami. Można ją rozbudować do 16 obwodów, jeśli ma wisieć na ścianie, lub do 32 stref w wersji przeznaczonej do montażu podłogowego.

Ta wielostrefowa centrala sterująca jest maksymalnie zabezpieczona przed przerwami w działaniu na skutek awarii lub braku zasilania. Posiada całkowicie redundantne obwody, które w sposób ciągły są testowane pod kątem przerwania przewodu, czy zwarcia. Wewnątrz obudowy znajduje się także akumulator awaryjny utrzymujący zasilanie od 4 do 24 godzin.

Pracownicy posiadają stałą możliwość kontroli funkcjonowania centrali i informacji o aktywacjach poszczególnych stref. Wszystkie komunikaty o błędach i alarmach są bowiem wyświetlane przez diody LED na wyświetlaczu panelu przedniego centrali EX 8000.

Dane techniczne standardowe:
 • sygnały wysyłane przez czujniki ciśnieniowe, iskrowe, ogniowe i temperaturowe są rejestrowane, kontrolowane i oceniane przez CIE,
 • butle systemu tłumienia wybuchu – HRD są aktywowane selektywnie w zależności od konfiguracji systemu tłumienia i odsprzęgania wybuchu,
 • linie odpowiedzialne za monitoring i aktywację systemu są stale kontrolowane pod kątem zwarć i braku uziemienia w przewodach,
 • alternatywny system zasilania (akumulator) w przypadku awarii zasilania zewnętrznego,
 • możliwość zdalnego uzbrajania i wyłączenia indywidualnych części instalacji,
 • wbudowana w masywne szafy rozdzielcze, opcjonalnie możliwość ogrzewania i klimatyzacji,
 • rodzaj zabezpieczenia: IP54, zastosowanie: strefa 22, temperatura otoczenia: -10 do +40oC,
 • wykonanie zgodne z dyrektywą ATEX.
Centrala sterująca wielostrefowa EX 8000

Wspólnie chronimy Twoich pracowników,
majątek firmy i środowisko.

Bartosz Wolff: „W GRUPIE WOLFF przez ponad 20 lat zrealizowaliśmy setki projektów z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego. Nie zawsze wszystko szło gładko tak, jakbyśmy wszyscy sobie tego życzyli, ale nigdy nie zostawiliśmy naszego partnera w potrzebie – po prostu zawsze razem dążymy do celu. Jednocześnie chcemy inspirować zakłady przemysłowe, aby stosowały w swoich procesach najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa wybuchowego oraz procesowego i w ten sposób chroniły swoich pracowników, swoje mienie oraz środowisko naturalne.”

Współpracując z nami zyskujesz więcej niż bezpieczeństwo wybuchowe

Znamy wymagania ubezpieczycieli

Nasze realizacje nigdy nie były podważane przez ubezpieczycieli, co znacząco ułatwia proces uzyskiwania lub odnawiania polis.

Spełniamy warunki straży pożarnej
i inspektorów ppoż.

Realizowane przez nas zabezpieczenia są bez uwag akceptowane przez straż pożarną, czy inne podmioty wydające opinie i pozwolenia

Zabezpieczamy nasze realizacje
polisą ubezpieczeniową

Przy okazji zabezpieczeń realizowanych przez GRUPĘ WOLFF, majątek Twojej firmy jest dodatkowo chroniony przez naszą polisę ubezpieczeniową na wypadek braku lub błędnego zadziałania wdrożonych przez nas systemów ochronnych.

W razie pytań skontaktuj się ze mną

Nazywam się Bogdan Nowak i jestem tu, by Ci pomóc.

Jeśli jesteś zainteresowany zabezpieczeniami przeciwwybuchowymi
takimi jak odpowietrzanie wybuchu, tłumienie czy izolacja wybuchu to zachęcam Cię do kontaktu.

Kliknij w gwiazdki, aby wyświetlić dane +48 737 870 789 | b.nowak@g-w.eu

  Temat wiadomości

  Imię i nazwisko* [koniecznie zachowaj kolejność: imię >> nazwisko]

  Nazwa firmy*

  E-mail firmowy*

  Telefon firmowy*

  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na kontakt w celu przedstawienia informacji ofertowej. Jednocześnie interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością przystąpię do programu edukacyjnego, dzięki czemu raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymam informację o ciekawych materiałach szkoleniowych w postaci artykułów i filmów, a także o wydarzeniach branżowych.

  A może na zapytanie ofertowe jeszcze za wcześnie, gdyż musisz najpierw przekonać zarząd do poprawy bezpieczeństwa wybuchowego?

  Zdobądź argumenty, poznaj przykłady, wykorzystaj nasze dane do Twojej prezentacji.

  • Poznaj przyczyny i skutki wybuchów w różnych branżach.
  • Dowiedz się, jak do bezpieczeństwa podchodzą inne firmy oraz jak wygląda proces zabezpieczania instalacji krok po kroku.
  • Sprawdź, dlaczego 80% zakładów przemysłowych w Polsce nie spełnia wymagań Dyrektywy ATEX
  • Poznaj, dlaczego najdroższe nie zawsze znaczy najlepsze
  • A na koniec zdobądź argumenty dla wciąż nieprzekonanych, w zależności od stanowiska, jakie zajmują.

   Pobierz darmowy PDF

   Co zyskasz dodatkowo:

   • dostęp do najnowszych odcinków podcastu ATEX


   • merytoryczne studia przypadków wsparte zdjęciami, a także filmami


   • informacje o darmowych szkoleniach online


   • darmową wiedzę, której nie znajdziesz nigdzie indziej


   WAŻNA INFORMACJA
   W związku z koronawirusem wprowadzamy szkolenia online z gwarancją zwrotu kosztów w przypadku nie spełnienia Twoich oczekiwań. Jednocześnie odwołujemy tradycyjne szkolenia do końca kwietnia.

   Pobierz przewodnik ATEX

   Jak dostosować urządzenie, instalację lub zakład produkcyjny do dyrektywy ATEX
   • Praktyczna wiedza poparta przykładami
   • Studia przypadków rzeczywistych wybuchów w przemyśle
   • Unikalne materiały wideo
   • Wskazówki i rady ekespertów