Dzielimy się wiedzą na temat bezpieczeństwa w przemyśle

Na terenie większości zakładów produkcyjnych, które przetwarzają lub magazynują materiały sypkie występuje ryzyko powstania atmosfery wybuchowej. Dotyczy to w szczególności takich branż jak drzewna, spożywcza, energetyczna, jak również chemiczna czy farmaceutyczna. Zaniedbywanie czy wprost ignorowanie kwestii związanych z zachowaniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa – zarówno personelu, towaru jak i urządzeń produkcyjnych – może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. To dlatego niezwykle ważne staje się dzielenie wiedzą, wymiana doświadczeń i dyskusje, które bez wątpienia przyczyniają się do poprawy świadomości nt. bezpieczeństwa wybuchowego użytkowników, którzy na co dzień planują i wykonują prace na instalacjach przemysłowych.

Kilka lat temu w naszej firmie zrodził się pomysł, by stworzyć konferencję, która skupiałaby ekspertów mogących wymienić się informacjami technicznymi i swoimi doświadczeniami w zakresie bezpieczeństwa w przemyśle w oparciu o obowiązujące normy i rozporządzenia. Tak powstała konferencja HAZEX, która mimo niszowej tematyki była i jest do dziś precyzyjną odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku przemysłowego. Okazało się, że osoby, które na co dzień realizują działania związane z bezpieczeństwem wybuchowym i procesowym, są bardzo chętne do poszerzania swojej wiedzy i czerpania z doświadczeń innych, a tym samym dążenia do poprawy stanu bezpieczeństwa w swoich zakładach.

Weź udział w konferencji HAZEX i buduj bezpieczny przemysł razem z nami

W tym roku odbędzie się już siódma edycja konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego w przemyśle. W dniach 3-4 października do Krakowa (Hotel Best Western Premier) zjadą się polscy i zagraniczni eksperci, którzy podczas dwudniowego cyklu prelekcji będą omawiać nie tylko kwestie prawne, ale w dużym stopniu skoncentrują się na przekazaniu aspektów praktycznych, uzasadnionych prezentowanymi studium przypadków. Co ważne, w odróżnieniu od większości konferencji, czas przeznaczony dla prelegentów wynosi pomiędzy 35 a 45 minut, co daje uczestnikom gwarancję prelekcji, które dostarczą im konkretną wiedzę. Po każdej z nich przewidujemy możliwość zadawania pytań, dzięki czemu uczestnicy będą mogli liczyć na pomoc w rozwiązaniu problemów, z którymi borykają się na co dzień w zakładach, w których pracują.

Co zyskasz biorąc udział w konferencji HAZEX

Konferencja HAZEX jest doskonałym miejscem spotkania z osobami związanymi z branżą przemysłową. Zarówno podczas dyskusji po każdym wykładzie, jak i w kuluarach, będziesz mógł podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi i zawrzeć interesujące kontakty.

W naszych konferencjach uczestniczy między 150 a 200 osób. Wśród uczestników dotychczasowych edycji znaleźli się przedstawiciele takich firm jak ABB, 3M, Adamed Pharma, Bałtycka Baza Masowa, CAN PACK, NOVOL, ANWIL, Cemex Polska, SWISS KRONO, AGRI PLUS, Benda-Lutz, Bioagra, ROCKWOOL Polska, PGE, Lafarge, Sun Chemical, Amec Foster Wheeler Energia, Carlsberg, CIECH, EDF, FLUOR, Grupa Azoty, HASCO-LEK, Hempel, Hestia Loss Control, LOTOS, Mondi, NITROERG, OLPP, PCC Rokita, Pfeifer & Langen, PGE, PKN Orlen, PZU, Synthos, Texas A&M University w Katarze, UDT, Whirlpool oraz wielu innych.

Udział w konferencji HAZEX to inwestycja, która zwróci Ci się szybciej niż się spodziewasz – staniesz się bogatszy o wiedzę i doświadczenia innych, które będziesz mógł wykorzystać w swojej pracy.

Praktyczna wiedza

Poznasz najważniejsze aspekty prawne oraz konkretne case studie’s pozwalające Ci podejmować trafne decyzje związane z bezpieczeństwem w Twoim zakładzie.

Redukcja błędów

Dowiesz się, jak poprawnie oszacować ryzyko związane z potencjalnym zagrożeniem, co uchroni Cię przed popełnieniem błędów.

Ograniczenie zagrożeń

Poszerzysz wiedzę nt. dostępnych rozwiązań technicznych, która pozwoli Ci wdrażać te z nich, które realnie zminimalizują ryzyko i następstwo ewentualnego wybuchu.

Rozwiązanie problemów

Dowiesz się jak rozwiązać problemy, z którymi borykasz się na co dzień odpowiadając za BHP, utrzymanie ruchu, prowadząc działy techniczne lub projektując instalacje przemysłowe.

Dostęp do prezentacji

Otrzymasz katalog konferencyjny w formie książki z prezentacjami prelegentów i możliwością sporządzania notatek, dzięki czemu w każdej chwili będziesz mógł powrócić do tematu, który Cię interesuje.

Imienny certyfikat

Wręczymy Ci imienny certyfikat potwierdzający zdobytą w ramach konferencji wiedzę, której nikt Ci nie odbierze. Dokument jest zabezpieczony hologramem, a jego ważność to 5 lat.

Sprawdź wybrane opinie nt. konferencji

Jak ograniczać ryzyko wybuchu i jego ewentualne skutki w praktyce

Ryzyko wybuchu w zakładach przemysłowych wynika z faktu, że w instalacjach, filtrach, silosach oraz innych urządzeniach i aparatach generowane są obłoki pyłu, które wraz z powietrzem stanowią mieszaninę wybuchową. W momencie wystąpienia źródła zapłonu (mogą to być m.in. gorące powierzchnie, otwarty ogień, wyładowanie elektrostatyczne, iskra mechaniczna itp.) istnieje ryzyko wybuchu, który może nie tylko spustoszyć zakłady produkcyjne, ale również zagrozić ludzkiemu życiu.

Podczas tegorocznej konferencji HAZEX uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do udziału w pokazie wybuchów pyłów stosowanych w przemyśle wraz z prezentacją różnych typów zabezpieczeń przeciwwybuchowych (tłumienie wybuchu, odciążanie wybuchu, odsprzęganie wybuchu). Celem demonstracyjnych pokazów wybuchów jest uświadamianie, jak poważne ryzyko wiąże się z obróbką i magazynowaniem palnych, a tym samym wybuchowych pyłów. Nic tak dobitnie nie wpływa na świadomość skali ryzyka, jak bliskie doświadczenie kontrolowanego wybuchu.

Rezerwacja miejsca w promocyjnej cenie

Już teraz możesz zarezerwować miejsce w niższej cenie. Wystarczy, że do 5. sierpnia 2019 r. wypełnisz formularz zgłoszeniowy>>. Jeśli Twój udział w konferencji nie jest jeszcze pewny (np. termin konferencji jest jeszcze zbyt odległy), zaznacz opcję „Rezerwacja miejsca”. W ten sposób możesz mieć pewność, że zachowamy dla Ciebie miejsce. Najpóźniej na ok. miesiąc przed konferencją skontaktujemy się z Tobą, aby potwierdzić Twój udział lub bezkosztowo anulować rezerwację.

WAŻNA INFORMACJA
W związku z koronawirusem wprowadzamy szkolenia online z gwarancją zwrotu kosztów w przypadku nie spełnienia Twoich oczekiwań. Jednocześnie odwołujemy tradycyjne szkolenia do końca kwietnia.

Pobierz przewodnik ATEX

Jak dostosować urządzenie, instalację lub zakład produkcyjny do dyrektywy ATEX
  • Praktyczna wiedza poparta przykładami
  • Studia przypadków rzeczywistych wybuchów w przemyśle
  • Unikalne materiały wideo
  • Wskazówki i rady ekespertów