Katastrofa wstrząsnęła platformą wiertniczą w Luizjanie

fot. pixabay.com

Sześciu robotników zostało rannych, a co najmniej jedna osoba jest zaginiona po eksplozji na platformie wiertniczej na jeziorze Pontchartrain, w Luizjanie.

Operatorem platformy jest Clovelly Oil Company. Wiceprezes firmy potwierdził, że do zdarzenia doszło na terenie ich obiektu, powiedział także, że na ten moment nie są znane przyczyny. Odmówił podania informacji o tym ilu robotników znajdywało się na platformie w chwili wybuchu.

Straż Przybrzeżna USA i miejscowe służby, w celu odnalezienia zaginionego pracownika, przeszukują jezioro z wykorzystaniem łodzi oraz helikopterów. Imiona poszkodowanych i zagubionego nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Według Alexandria Preston, oficera straży przybrzeżnej, na platformie znajdywało się osiem osób, jedna nie została poszkodowana.

Policja została powiadomiona o wybuchu około 19:18 czasu miejscowego przez mieszkańców. Niedługo później otrzymała informacje z platformy, że łódź przewożąca poszkodowany zbliża się do brzegu. Ofiary zostały przetransportowane przez ambulanse do dwóch okolicznych szpitali.

East Jefferson General Hospital, do którego przetransportowano część rannych, odmówił podania informacji o stanie ich zdrowia oraz czy obrażenia zagrażają ich życiu. Według byłego prezesa Haralda Wernera, Clovelly jest jedyną firmą operującą na ternie jeziora Pontchartrain. Firma posiada trzy działające odwierty na wspomnianym obszarze.

Brak świadomości – sprawdź link

Brak świadomości na temat potencjalnych zagrożeń jest jedną z głównych przyczyn poważnych zdarzeń, do jakich dochodzi w przemyśle. Do wielu pożarów, wybuchów, wycieków, czy niepożądanych emisji nigdy by nie doszło gdyby personel posiadał odpowiednią wiedzę, a instalacje procesowe były wyposażone w zabezpieczenia zgodne z przepisami oraz dobrymi praktykami. Jeśli w swojej codziennej pracy spotykasz się z wymienionymi zagrożeniami i chcesz rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie, to koniecznie sprawdź poniższy link. Szkoleniowa konferencja HAZEX, to nie tylko możliwość rozwoju i dyskusji z kolegami z różnych branża, ale także unikalna szansa uczestniczenia w demonstracyjnych pokazach wybuchów oraz systemów przeciwwybuchowych na żywo. Sprawdź szczegóły: https://goo.gl/pSS7NZ

Darmowe materiały szkoleniowe

Dołącz do grona kilkuset ekspertów, którzy raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymują zwięzłą wiadomość z materiałami szkoleniowymi w postaci artykułów oraz filmów. Z wiadomości dowiesz się również o ciekawych wydarzeniach branżowych. Uczestnictwo w naszym programie szkoleniowym jest całkowicie bezpłatne. Aby do niego dołączyć wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

Imię i nazwisko* [koniecznie zachowaj kolejność: imię >> nazwisko]

Nazwa firmy*

E-mail firmowy*

Interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością przystąpię do programu edukacyjnego, dzięki czemu raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymam informację o ciekawych materiałach szkoleniowych w postaci artykułów i filmów, a także o wydarzeniach branżowych.


Sprawdź także