Szukasz wiedzy? Zgłoś udział w najbliższym szkoleniu pn. Szkolenie ATEX [pyły, gazy, pary], które odbędzie się 25/07/2018 w lokalizacji: Raszyn-Falenty

 

Katastrofa wstrząsnęła platformą wiertniczą w Luizjanie

fot. pixabay.com

Sześciu robotników zostało rannych, a co najmniej jedna osoba jest zaginiona po eksplozji na platformie wiertniczej na jeziorze Pontchartrain, w Luizjanie.

Operatorem platformy jest Clovelly Oil Company. Wiceprezes firmy potwierdził, że do zdarzenia doszło na terenie ich obiektu, powiedział także, że na ten moment nie są znane przyczyny. Odmówił podania informacji o tym ilu robotników znajdywało się na platformie w chwili wybuchu.

Straż Przybrzeżna USA i miejscowe służby, w celu odnalezienia zaginionego pracownika, przeszukują jezioro z wykorzystaniem łodzi oraz helikopterów. Imiona poszkodowanych i zagubionego nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Według Alexandria Preston, oficera straży przybrzeżnej, na platformie znajdywało się osiem osób, jedna nie została poszkodowana.

Policja została powiadomiona o wybuchu około 19:18 czasu miejscowego przez mieszkańców. Niedługo później otrzymała informacje z platformy, że łódź przewożąca poszkodowany zbliża się do brzegu. Ofiary zostały przetransportowane przez ambulanse do dwóch okolicznych szpitali.

East Jefferson General Hospital, do którego przetransportowano część rannych, odmówił podania informacji o stanie ich zdrowia oraz czy obrażenia zagrażają ich życiu. Według byłego prezesa Haralda Wernera, Clovelly jest jedyną firmą operującą na ternie jeziora Pontchartrain. Firma posiada trzy działające odwierty na wspomnianym obszarze.

Sprawdź także