Kraków
3-4 paź. 2019
~200 uczestników
aż 19 prelekcji
VII Międzynarodowa Konferencja HAZEX
Bezpieczeństwo wybuchowe i pożarowe w przemyśle z unikatowym pokazem wybuchów na żywo
SPRAWDŹ CO NAS WYRÓŻNIA
Pokaz wybuchów na żywo tylko merytoryczne wystąpienia czas na dyskusję i pytania po wystąpieniach wspólna kolacja z atrakcjami tłumaczenie symultaniczne certyfikaty potwierdzające udział przyjazna, otwarta atmosfera
O czym i dla kogo
DLA KOGO
VII edycja konferencji HAZEX skierowana jest głównie do zakładów produkcyjnych, których urządzenia, instalacje produkcyjne lub całe pomieszczenia zagrożone są wybuchem (głównie pyłów, w mniejszym stopniu gazów) i/lub pożarem. Kolejnymi ważnymi grupami odbiorców są firm wykonawcze realizujące prace na tego typu obiektach, zakłady ubezpieczeniowe oraz organizacje rządowe. W konferencji powinni w szczególności wziąć udział przedstawiciele kadry kierowniczej i inżynierskiej działów technicznych, w tym odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i utrzymanie ruchu w przemyśle energetycznym, spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, a także drzewnym.
8:45 – 9:25
Rejestracja i poczęstunek (kawa, herbata, słodkości)
9:25 – 9:30
Przywitanie gości – Bartosz Wolff
9:30 – 11:10
Po każdej prelekcji przewidzieliśmy czas na pytania i dyskusję – Twoja aktywność będzie nagradzana.
Zależności pomiędzy Oceną Ryzyka Wybuchu, a Oceną Zagrożenia Wybuchem. Ograniczenia obu dokumentów oraz próba ich „pogodzenia”.
Andrzej Wolff: ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor lub współautor ponad 90 opracowań Oceny Ryzyka Wybuchu, przeszło 100 opracowań Dokumentu Zabezpieczenia przed Wybuchem oraz kilkudziesięciu audytów, opinii i ekspertyz dla wiodących zakładów przemysłowych w Polsce. Prowadzący licznych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego w przemyśle. Inicjator idei wdrażania systemów zabezpieczeń przed wybuchem w przemyśle. Wieloletni pracownik naukowy Politechniki Krakowskiej na wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej.
Zintegrowany system zarządzania bezpieczeństwem pożarowym w obiekcie przemysłowym – studia przypadków
Krzysztof Kunecki: absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Specjalizuje się w systemach sygnalizacji pożarowej oraz zintegrowanych systemach bezpieczeństwa pożarowego. Opracowuje koncepcje i ekspertyzy oraz doradza czołowym firmom w branży w zakresie doboru rozwiązań dotyczących ochrony przeciwpożarowej i współdziałania zintegrowanych systemów bezpieczeństwa. Prowadzi szkolenia w kraju i za granicą. Posiada bogate doświadczenie w zakresie wprowadzania do obrotu i użytkowania systemów bezpieczeństwa pożarowego. Od 2002 roku jest związany z producentem systemów bezpieczeństwa pożarowego Schrack Seconet Polska.
Przemysłowe rozwiązania sygnalizacji pożaru
Robert Waleń: Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie sygnalizacji pożarowej oraz zintegrowanych systemów pożarowych. Opracowywał koncepcje, projekty i kompleksowe systemy bezpieczeństwa pożarowego w takich zakładach przemysłowych jak: elektrownie, elektrociepłownie, cementownie, petrochemie, przetwórstwa drewna. Posiada bogate doświadczenie w zakresie wprowadzania nietypowych rozwiązań bezpieczeństwa pożarowego. Swoją wiedzą dzieli się z branżą przemysłową pełniąc rolę doradczą w zakresie doboru optymalnych technik ochrony przeciwpożarowej. Obecnie pełni funkcję eksperta ds. bezpieczeństwa pożarowego w GRUPIE WOLFF.
11:10 – 11:30
Przerwa kawowa
Uczestnicy konferencji będą mogli korzystać z całodziennej przerwy kawowej, oznacza to nieograniczony dostęp do ciepłej kawy i herbaty, a także słodkich i słonych przekąsek. Przerwa kawowa to także czas na kuluarowe rozmowy.
11:30 – 13:10
Konferencja jest dla Ciebie – biorąc w niej aktywny udział zdobywasz Hazexy, naszą wewnętrzną walutę.
Bezprzewodowe systemy sygnalizacji pożaru: niezawodność i elastyczność w strefach Ex oraz pozostałych aplikacjach
Arkadiusz Waligóra: od ponad 20 lat w branży zabezpieczeń przemysłowych i detekcji pożaru. Uczestniczył w zabezpieczeniu transportu paliwa w grupie elektrowni PAK, TAURON, EDF. Realizował liczne szkolenia z zakresu ATEX w obiektach przemysłowych oraz z zakresu ochrony ppoż.
Oświetlenie awaryjne jako element zintegrowanego systemu bezpieczeństwa i ewakuacji
Maciej Freza: specjalista w zakresie opraw i systemów oświetlenia awaryjnego dla instalacji i budynków przemysłowych oraz użyteczności publicznej. Od 10 lat związany z branżą systemów przeciwpożarowych. Autor wielu artykułów poświęconych tematyce stanu prawnego oraz nowelizacji aktów prawnych i norm poświęconych oprawom i systemom oświetlenia awaryjnego. Prelegent na seminariach dla biur projektowych, działów utrzymania ruchu i inwestorów poświęconych szerokiemu spektrum zabezpieczeniom w systemach bezpieczeństwa. Absolwent Politechniki Gdańskiej wydziału Elektrotechniki i Automatyki oraz National Institute Politechnique ENSEEIHT w Tuluzie, gdzie zajmował się alternatywnymi źródłami zasilania dla urządzeń elektrycznych i mechanicznych.
Zasilanie podstawowe i rezerwowe systemów i urządzeń przeciwpożarowych. Certyfikacja źródeł zasilania
Wacław Kozubal: uznany rzeczoznawca SITP oraz KG PSP specjalizujący się w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych dla technologii przemysłowych, przeciwdziałania poważnym awariom przemysłowym, urządzeń gaśniczych, systemów sygnalizacji pożarowej oraz integracji systemów bezpieczeństwa pożarowego. Doświadczony praktyk odpowiedzialny za realizację na rzecz zakładów przemysłowych ekspertyz i opinii technicznych w zakresie ochrony przeciwpożarowej, uzgadniania dokumentacji projektowej, sporządzania instrukcji bezpieczeństwa pożarowego oraz scenariuszy rozwoju pożaru. Związany z firmą CERBEX Sp. z o.o.
13:10 – 14:10
Lunch
Lunch to z jednej strony uzupełnienie zapasów energii oraz chwila odpoczynku, z drugiej kolejna okazja do rozmów kuluarowych. To dlatego na tę część przewidzieliśmy aż 60 minut. Dla usprawnienia lunch, w odróżnieniu od kolacji, serwowany będzie w formie bufetów ustawionych w hotelowej restauracji.
14:10 – 15:20
Hazexy wymienisz na wiele ciekawych fantów: szkolenia, pakiety piwne WOLFF PREMIUM BEER, a nawet trunki w czasie wieczornej kolacji.
Ryzyko w przemyśle z perspektywy ubezpieczyciela
Krzysztof Kowalczyk: zastępca dyrektora – Biuro Hestia Corporate Solutions STU ERGO Hestia SA, zajmuje się zagadnieniami oceny ryzyka ogniowego i utraty zysku, inżynier, absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, w Grupie Ergo Hestia od 1994 r.
Cyberbezpieczeństwo systemów automatyki – omówienie zagrożeń i przedstawienie podstawowych wymagań dla zapewnienia bezpieczeństwa
Rafał Selega: wieloletni praktyk w dziedzinie bezpieczeństwa procesowego i funkcjonalnego. Bogate doświadczenie w tym zakresie zdobywał, pracując przy projektach realizowanych dla tak uznanych koncernów, jak: LOTOS, Orlen, Saudi International Petrochemical Company, Canadian Natural czy GASPROM. Członek wielu grup roboczych ISA 84 i IEC związanych z bezpieczeństwem procesowym i funkcjonalnym, mających na celu opracowywanie standardów w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego. Członek Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Wiedza eksperta została potwierdzona certyfikatem kompetencji TUV: SIS Expert, Exida: CFSP.
15:20 – 15:40
Przerwa kawowa
Uczestnicy konferencji będą mogli korzystać z całodziennej przerwy kawowej, oznacza to nieograniczony dostęp do ciepłej kawy i herbaty, a także słodkich i słonych przekąsek. Przerwa kawowa to także czas na kuluarowe rozmowy.
15:40 – 17:00
Scenariusz wybuchu według ATEX, jako podstawa zarządzania ryzykiem wybuchowym na instalacjach przemysłowych
Paweł Wąsowicz: praktyk w dziedzinie bezpieczeństwa procesowego oraz systemów maszynowych; autor i współautor wielu projektów analitycznych. Szkoleniowiec z zakresu analiz ryzyka w systemach technicznych dla różnych gałęzi przemysłu. Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, a także studiów podyplomowych na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej oraz na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej (Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych).
Pasywne zabezpieczenia przeciwwybuchowe – zasada działania oraz błędy w zastosowaniu odciążania i izolacji wybuchu
Markus Haeseli: absolwent MBA na Open University Business School w Wielkiej Brytanii. Przez kilka lat kierował zakładami przemysłowymi, gdzie zdobywał doświadczenie i wiedzę, którą dziś wykorzystuje we współpracy z sektorem przemysłowym w kontekście bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego. Przez ostatnie 15 lat pełni funkcje menedżerskie w firmach z sektora bezpieczeństwa wybuchowego. Kieruje się credo: Najlepszy system bezpieczeństwa jest tak dobry, jak pracownicy firmy.
17:00 – 17:20
Przerwa kawowa
Uczestnicy konferencji będą mogli korzystać z całodziennej przerwy kawowej, oznacza to nieograniczony dostęp do ciepłej kawy i herbaty, a także słodkich i słonych przekąsek. Przerwa kawowa to także czas na kuluarowe rozmowy.
17:20 – 19:00
Demonstracyjne testy – wybuchy pyłów oraz gazów stosowanych w przemyśle. Porównanie ograniczeń rożnych typów zabezpieczeń.
O 17:20 wyruszymy podstawionymi autobusami, które będą stały bezpośrednio przed wejściem do hotelu, na pobliski poligon. Przejazd zajmie nie więcej niż 10-15 minut. Na poligon przeprowadzimy testy polegające na zapłonie pyłowych i gazowej atmosfery wybuchowej. W ten sposób uczestnicy będą mogli doświadczyć zjawisk, które do tej pory znali jedynie w teorii. Wybuchy będą realizowane zarówno na otwartej przestrzeni, jak również we wnętrzu zbiornika o objętości 1,6 m3. W tym ostatnim przypadku, w czasie kilku testów, będziemy stosować różne typy zabezpieczeń przeciwwybuchowych. Będzie to idealna możliwość do obserwacji na żywo ograniczeń poszczególnych rozwiązań. Testom towarzyszyć będzie komentarz eksperta, co dodatkowo ułatwi zrozumienie zachodzących zjawisk. Pokaz potrwa kilkadziesiąt minut, dlatego pamiętajmy o właściwym ubraniu.
20:00~
Wspólna kolacja w stylu Al Capone
Kolacja to zwieńczenie pierwszego dnia konferencji. To chwila odpoczynku i relaksu. Jak co roku dla uczestników konferencji przygotowaliśmy niespodziankę. Tym razem kolacja odbędzie się w stylu Al Capone. Każda kobieta otrzyma szal boa, a mężczyzna klasyczny kapelusz – nieodzowne atrybuty tamtejszych czasów. Goście otrzymają specjalną walutę, którą będą mogli wydać na trunki z kontrabandy, w kasynie lub na drogocenne fanty. Gotówkę będzie można zdobyć już w czasie prelekcji – chcemy, aby konferencja odpowiadała na rzeczywiste problemy jej uczestników, dlatego w czasie każdego wystąpienia przewidzieliśmy czas na pytania i odpowiedzi, a każde pytanie będzie nagradzane banknotem. Kluczowym punktem kolacji będzie koncert na żywo – to stały punkt każdej naszej konferencji.
DZIEŃ 2 – 04.10.19
9:15 – 10:35
Wykład eksperymentalny – jak obchodzić się i jak zapanować nad substancjami niebezpiecznymi w codziennej pracy
Jacek Szczepanik: Praktyk doboru zabezpieczeń oraz wieloletni szkoleniowiec, prowadzący zajęcia teoretyczne jak i pokazy na żywo. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w relacjach B2B w zakresie wyposażenia produkcji oraz zabezpieczeń bhp, ppoż., zabezpieczeń przed wybuchem, obchodzenia się z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi. Absolwent Wydziału Ekonomii UMCS. Wiceprezes DENIOS Sp. z o.o., od momentu powstania firmy w 2008 roku.
Eliminacja źródła zapłonu w postaci iskier i gorących cząstek poprzez ich detekcję i gaszenie
Markus Haeseli: absolwent MBA na Open University Business School w Wielkiej Brytanii. Przez kilka lat kierował zakładami przemysłowymi, gdzie zdobywał doświadczenie i wiedzę, którą dziś wykorzystuje we współpracy z sektorem przemysłowym w kontekście bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego. Przez ostatnie 15 lat pełni funkcje menedżerskie w firmach z sektora bezpieczeństwa wybuchowego. Kieruje się credo: Najlepszy system bezpieczeństwa jest tak dobry, jak pracownicy firmy.
10:35 – 10:55
Przerwa kawowa
Uczestnicy konferencji będą mogli korzystać z całodziennej przerwy kawowej, oznacza to nieograniczony dostęp do ciepłej kawy i herbaty, a także słodkich i słonych przekąsek. Przerwa kawowa to także czas na kuluarowe rozmowy.
10:55 – 12:00
Od świadomości do skuteczności
Grzegorz Krzemiński: twórca Europejskiej Akademi Bezpieczeństwa i Ochrony (European Safety & Security Academy – ESSA). W ramach Instytutu Bezpieczeństwa i Informacji rozwija standardy bezpieczeństwa (Metodyka Audytu Bezpieczeństwa oraz Standard Bezpieczeństwa), na bazie których realizowane są szkolenia z zakresu BHP oraz ppoż. Doświadczony szkoleniowiec i konsultant współpracujący z wieloma uznanymi markami (w tym m.in. Coca Cola HBC, Procter & Gamble, Cederroth Polska SA, Amcor, Grupa Kęty, Grupa VOX, Grupa Ciech).
„W moim zakładzie od 20 lat nic się nie stało” – czyli czy palne i wybuchowe pyły stanowią realne zagrożenie? Od teorii do praktyki wspartej filmami ukazującymi skutki wybuchów.
Mariusz Balicki: od kilkunastu lat zajmuje się techniką przeciwwybuchową. Praktyk, czynnie opracowujący dokumenty wymagane dyrektywą ATEX. Swoją wiedzą dzieli się w czasie szkoleń, w których udział wzięło ponad 1500 osób. Absolwent Politechniki Krakowskiej. Ukończył studia podyplomowe Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej oraz Bezpieczeństwo Techniczne w Przestrzeniach Zagrożonych Wybuchem w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach. Certyfikowany menedżer odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa technicznego w przestrzeniach zagrożonych wybuchem (Certyfikat GIG Nr MEx/0002/2012).
12:00 – 13:00
Lunch
Lunch to z jednej strony uzupełnienie zapasów energii oraz chwila odpoczynku, z drugiej kolejna okazja do rozmów kuluarowych. To dlatego na tę część przewidzieliśmy aż 60 minut. Dla usprawnienia lunch, w odróżnieniu od kolacji, serwowany będzie w formie bufetów ustawionych w hotelowej restauracji.
Warsztaty
Warsztaty nastawione na dyskusję. Uczestnicy na kilka dni przed konferencją zostaną poproszeni o wybór jednego z warsztatów. Ilość miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie zdecyduje kolejność zgłoszeń.
13:00 – 14:40
Bezpieczeństwo wybuchowe
13:00 – 14:30
Bezpieczeństwo pożarowe
Ograniczenia stosowania zabezpieczeń przeciwwybuchowych – teoria a praktyka
Bezprzewodowe systemy sygnalizacji pożaru: niezawodność i elastyczność w strefach Ex oraz pozostałych aplikacjach – ciąg dalszy
Zagrożenia czyhające w zapisach certyfikatów ATEX – czyli na co uważać kupując zabezpieczenia przeciwwybuchowe
Czujka punktowa dymu, sygnalizator – kiedy mogą nie spełniać swojej roli
Opinie i komentarze
Grzegorz Stęchły
Manager w firmie HENSEL Polska
Branża elektrotechniczna
Andrzej Wolff
Założyciel GRUPY WOLFF
Szeroko pojęta branża przemysłowa
Tomasz Wilk
Technolog w firmie ADOB
Branża nawozowa
Bartosz Wolff
Prezes GRUPY WOLFF
Szeroko pojęta branża przemysłowa
Tomasz Olewski
Inżynier bezpieczeństwa procesowego
Texas A&M University w Katarze
Marek Gagat
Specjalista ds. BHP i p.poż.
Branża energetyczna
Tomasz Mitoraj, Maintenance Section Leader
Rockwool Polska
Było nam niezmiernie miło móc uczestniczyć w konferencji HAZEX. Mam nadzieję, że będziemy również uczestniczyć w kolejnej, równie owocnej pod względem teoretycznym i praktycznym konferencji.
Marcin Leśniak, Specjalista ds. BHP
Teva Operations Poland sp. z o.o.
Chciałbym podziękować za zorganizowanie seminarium, które było naprawdę wartościowe, ciekawe i bardzo dobrze przygotowane..
Bardzo ciekawe tematy przedstawione w trakcie Konferencji, wszystkie wykłady przedstawione w sposób rzetelny i profesjonalny, również dołączone do tych wykładów materiały są wysokiej klasy. Ponadto poprzez to, że w Konferencji brała udział tak duża ilość osób z różnych branż można było dodatkowo zasięgnąć opinii oraz porozmawiać na bardzo różne tematy, niekoniecznie związane z tematem prowadzonych seminariów, a wynikające z codziennych obowiązków wykonywanych w swoich firmach […] Z pewnością w przyszłości skorzystam z kolejnego zaproszenia na Konferencję.
Wszystkie zagadnienia poruszane na konferencji były przedstawione na bardzo wysokim poziomie.
Warta wydanych pieniędzy.
Poziom seminarium pod każdym względem był powyżej moich oczekiwań. Jestem zadowolony z uczestnictwa i będę zachęcał znajomych do wzięcia udziału w następnych edycjach. Oczywiście sam również będę chciał wziąć udział.
Seminarium zorganizowano na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym, mam nadzieję że wiedza zdobyta na wykładach pozwoli mi na nawiązanie bliższej współpracy z innymi uczestnikami seminarium.
Informacje pochodzą z anonimowej ankiety przeprowadzonej wśród uczestników poprzedniej konferencji HAZEX.
Konferencja w liczbach
Unikalne pokazy wybuchów na żywo
Konferencja HAZEX to unikatowa okazja aby wziąć udział w demonstracyjnych pokazach wybuchów i systemów ochronnych w jeszcze większej skali niż dotychczas. Poczuj siłę wybuchu na własnej skórze. Dowiedz się jak potężna energia drzemie gazach i pyłach powszechnie stosowanych w przemyśle. Obejrzyj relację z poprzednich edycji konferencji.
Zaufali nam
Poniżej prezentujemy firmy, które wzięły udział w polskich edycjach konferencji HAZEX. Dołącz do nich!
Formularz rejestracyjny jest dostępny, jeśli go nie widzisz skorzystaj z innej przeglądarki jak Chrome, Firefox, Opera, Edge,…lub zadzwoń – tel. 012 2018 100.
UWAGA! Informujemy, że w hotelu, w którym będzie odbywać się konferencja zostały ostatnie wolne pokoje. Zachęcamy do rezerwacji miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń.