Weź darmowy udział
Zdobądź certyfikat
Odbierz poradnik ATEX
Webinar dostępny na życzenie (on demand)
Oglądasz kiedy możesz, przewijasz i wracasz do interesujących fragmentów
28 unikalnych filmów
Ten warsztat, to największa dawka merytorycznej wiedzy, jaką udało nam się upakować w tak krótkim czasie. To aż 28 unikalnych filmów, którym towarzyszy interesujący i zrozumiały komentarz Mariusza Balickiego – człowieka z olbrzymim doświadczeniem, który na co dzień audytuje zakłady przemysłowe. Zdobądź za darmo wiedzę, której nie znajdziesz na niejednym płatnym szkoleniu.
W czasie warsztatu dowiesz się m.in. jakie błędy popełniono przy zabezpieczaniu powyższego odpylacza. Dlaczego niewłaściwe stosowanie zabezpieczeń przeciwwybuchowych może być niebezpieczne. A wszystko to poprzedzi wstęp na temat kwestii formalno-prawnych.
Kto powinien wziąć udział
Przekrojowy warsztat dla osób mających do czynienia z bezpieczeństwem wybuchowym w przemyśle. Program warsztatu bazuje na kilkunastoletnim doświadczeniu Mariusza Balickiego – praktyka, czynnie opracowującego dokumenty wymagane dyrektywą ATEX. Jego kompetencje potwierdza m.in. Certyfikat GIG Nr MEx/0002/II/2019.
Zakłady przemysłowe
Warsztat jest dedykowany pracownikom zakładów przemysłowych w tym przede wszystkim dla dz. BHP, ppoż., UR, a także dla kierowników produkcji, kierowników zakładów, a także pozostałych pracowników realizujący zadania w strefach zagrożenia wybuchem.
Ubezpieczyciele i brokerzy
Inżynierowie bezpieczeństwa oraz inni pracownicy firm ubezpieczeniowych oraz brokerskich, którzy biorą udział w szacowaniu ryzyka w zakładach przemysłowych, w których występują strefy zagrożenia wybuchem.
Rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń ppoż.
Warsztat to źródło wiedzy także dla rzeczoznawców ds. zabezpieczeń pożarowych działających na rzecz zakładów przemysłowych, w których występują strefy zagrożenia wybuchem.
Projektanci instalacji
Kolejną ważna grupą osób, do których skierowany jest warsztat są projektanci instalacji w obrębie, których występują strefy zagrożenia wybuchem. Warsztat pozwoli wam uniknąć najczęstszych błędów.
Program i termin
Termin: warsztat w formie dostępu na życzenie (on demand) – zapisujesz się i oglądasz kiedy chcesz
Podstawy teoretyczne i prawne
Krótkie wprowadzenie pozwoli Ci zdobyć niezbędna wiedzę przydatną w dalszej części warsztatów.
- wybuch i jego konsekwencje
- przepisy dotyczące zabezpieczeń przed skutkami wybuchu
Odciążanie i tłumienie wybuchu
Panel dotyczący prawidłowej ochrony urządzeń i aparatów (np. silosów, filtrów odpylających, cyklonów, młynów, suszarni) przed skutkami wybuchy. Dużą wartość panelu stanowią filmy pokazujące skutki wybuchu w przypadku prawidłowo i nieprawidłowo zabezpieczonych instalacji.
- zalety i ograniczenia odciążania, bezpłomieniowego odciążania i tłumienia wybuchu
- zasady poprawnego doboru
- najczęściej popełniane błędy
- przykłady zastosowania
Izolacja wybuchu
Izolacja stanowi bardzo ważny element systemu minimalizującego wybuch w instalacji. Niestety często jest pomijana lub stosowana nieprawidłowo, co sprawia, że inne zastosowane zabezpieczenia są nieskuteczne. Także i w tym przypadku przedstawimy szereg filmów pokazujących skutki wybuchu w przypadku prawidłowo i nieprawidłowo zabezpieczonej instalacji.
- dostępne rozwiązania techniczne
- zalety i ograniczenia poszczególnych rozwiązań
- zasady poprawnego doboru
- najczęściej popełniane błędy
- przykłady zastosowania
Prowadzący warsztat
Mariusz Balicki jest certyfikowanym menedżerem ds. bezpieczeństwa technicznego w przestrzeniach zagrożonych wybuchem (Certyfikat GIG Nr MEx/0002/II/2019). Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa wybuchowego. Jest praktykiem, czynnie opracowującym dokumenty wymagane dyrektywą ATEX. Swoją wiedzą dzieli się w czasie szkoleń, w których udział wzięło ponad 2000 osób. Absolwent Politechniki Krakowskiej. Ukończył studia podyplomowe Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej oraz Bezpieczeństwo Techniczne w Przestrzeniach Zagrożonych Wybuchem w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach.
Co otrzymasz
rejestrując udział w warsztacie
Udział w warsztatach to przede wszystkim duża porcja merytorycznej wiedzy. Wiemy jednak, że ta, jeśli nie jest utrwalana, szybko ulatuje. Dlatego rejestrując swój udział w warsztacie przystąpisz do naszego programu edukacyjnego ATEX oraz otrzymasz poradnik ATEX. Więcej na ten temat znajdziesz poniżej.
Certyfikat potwierdzający uczestnictwo
Wiedza zdobyta podczas warsztatu to jedno, ale nie zapominajmy, że warto mieć jej potwierdzenie w formie certyfikatu poświadczającego odbycie szkolenia. Dzięki niemu zyskujesz:
- mocniejszą pozycję w aktualnej firmie
- dodatkowy argument w przypadku zmiany firmy
- dokument, który godnie może zawisnąć nad twoim biurkiem
Przewodnik ATEX
Po zapisie na szkolenie otrzymasz merytoryczny przewodnik ATEX pokazujący jak krok po kroku dostosować aparat, instalację lub cały zakład do wymogów dyrektywy ATEX. Poradnik zawiera:
- praktyczną wiedzę popartą przykładami
- studia przypadków rzeczywistych wybuchów w przemyśle (różne branże)
- unikalne materiały wideo
- wskazówki i rady ekspertów
Dostęp do darmowego programu edukacyjnego ATEX
Każdy uczestnik szkolenia staje się jednocześnie członkiem naszego programu edukacyjnego, w ramach którego najczęściej raz w miesiącu, na podany w zgłoszeniu adres email, dostarczymy Ci porcję wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego w przemyśle. W ramach programu m.in. otrzymasz
- filmy przedstawiające zdarzenia, studia przypadku oraz testowe pokazy wybuchów
- artykuły pozwalające poszerzyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego
- preferencyjne warunki udziału w konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego w przemyśle
Wiedzę popartą praktyką
Nie jesteśmy teoretykami. Nasi eksperci to praktycy, którzy pracują przy szerokiej gamie projektów w m.in. branży energetycznej, chemicznej, spożywczej czy drzewnej. Przez ostatnie 26 lat zrealizowaliśmy setki projektów z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego. Każdego dnia realizujemy zadania polegające na:
- opracowaniu dokumentacji ATEX
- wdrażaniu działań prewencyjnych
- wykonywaniu systemów bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego
- kompleksowym dostosowywaniu zakładów do wymogów bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego
Zarejestruj się
UWAGA: Po wypełnieniu formularza otrzymasz wiadomość email z linkiem do transmisji warsztatu oraz szczegółami. Jeśli wiadomość nie dotrze w ciągu 5 min sprawdź proszę skrzynkę spam, a jeśli tam nie znajdziesz wiadomości koniecznie do mnie napisz: s.gruszka@hazex.eu