Szukasz wiedzy? Zgłoś udział w najbliższym szkoleniu pn. Szkolenie ATEX [pyły, gazy, pary], które odbędzie się 25/07/2018 w lokalizacji: Raszyn-Falenty

 

Trzy osoby ranne w wyniku eksplozji siarki

fot. pixabay.com

Trzy osoby odniosły obrażenia w wyniku wybuchu siarki wykorzystywanej w przemyśle rolniczym w Detroit, Michigan. Jedna z ofiar wybuchu odniosła ciężkie obrażenia i została przewieziona do szpitala w Portland.

Komendant straży pożarnej w Pittsfield Bernie Williams powiedział w oświadczeniu, że powodem eksplozji była iskra która doprowadziła do zapalenia się silosa z pyłem siarczanym. Strażacy wciąż pracują nad znalezieniem dokładnej przyczyny pojawienia się iskry w instalacji elektrycznej.

Spośród trzech rannych pracowników, jeden został przewieziony helikopterem LifeFlight do Portland z powodu poważnych poparzeń. Pozostała dwójka została przewieziona do Sebasticook Valley Hospital w Pittsfield z lekkimi oparzeniami.

Według doniesień lokalnej prasy nie doszło do żadnych widocznych zniszczeń obiektu. Eksplozja zamknęła się w silosie, w którym mieszane są produkty przed załadunkiem do ciężarówek.

Sprawdź także