Trzy osoby ranne w wyniku eksplozji siarki

fot. pixabay.com

Trzy osoby odniosły obrażenia w wyniku wybuchu siarki wykorzystywanej w przemyśle rolniczym w Detroit, Michigan. Jedna z ofiar wybuchu odniosła ciężkie obrażenia i została przewieziona do szpitala w Portland.

Komendant straży pożarnej w Pittsfield Bernie Williams powiedział w oświadczeniu, że powodem eksplozji była iskra która doprowadziła do zapalenia się silosa z pyłem siarczanym. Strażacy wciąż pracują nad znalezieniem dokładnej przyczyny pojawienia się iskry w instalacji elektrycznej.

Spośród trzech rannych pracowników, jeden został przewieziony helikopterem LifeFlight do Portland z powodu poważnych poparzeń. Pozostała dwójka została przewieziona do Sebasticook Valley Hospital w Pittsfield z lekkimi oparzeniami.

Według doniesień lokalnej prasy nie doszło do żadnych widocznych zniszczeń obiektu. Eksplozja zamknęła się w silosie, w którym mieszane są produkty przed załadunkiem do ciężarówek.

Brak świadomości – sprawdź link

Brak świadomości na temat potencjalnych zagrożeń jest jedną z głównych przyczyn poważnych zdarzeń, do jakich dochodzi w przemyśle. Do wielu pożarów, wybuchów, wycieków, czy niepożądanych emisji nigdy by nie doszło gdyby personel posiadał odpowiednią wiedzę, a instalacje procesowe były wyposażone w zabezpieczenia zgodne z przepisami oraz dobrymi praktykami. Jeśli w swojej codziennej pracy spotykasz się z wymienionymi zagrożeniami i chcesz rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie, to koniecznie sprawdź poniższy link. Szkoleniowa konferencja HAZEX, to nie tylko możliwość rozwoju i dyskusji z kolegami z różnych branża, ale także unikalna szansa uczestniczenia w demonstracyjnych pokazach wybuchów oraz systemów przeciwwybuchowych na żywo. Sprawdź szczegóły: https://goo.gl/pSS7NZ

Darmowe materiały szkoleniowe

Dołącz do grona kilkuset ekspertów, którzy raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymują zwięzłą wiadomość z materiałami szkoleniowymi w postaci artykułów oraz filmów. Z wiadomości dowiesz się również o ciekawych wydarzeniach branżowych. Uczestnictwo w naszym programie szkoleniowym jest całkowicie bezpłatne. Aby do niego dołączyć wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

Imię i nazwisko* [koniecznie zachowaj kolejność: imię >> nazwisko]

Nazwa firmy*

E-mail firmowy*

Interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością przystąpię do programu edukacyjnego, dzięki czemu raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymam informację o ciekawych materiałach szkoleniowych w postaci artykułów i filmów, a także o wydarzeniach branżowych.


Sprawdź także