DARMOWE WARSZTATY ONLINE

Poprawny dobór zabezpieczeń przeciwwybuchowych dla jednostek odpylających

Weź darmowy udział

Zdobądź praktyczną wiedzę

Odbierz poradnik ATEX

Webinar dostępny na życzenie (on demand)
Oglądasz kiedy możesz, przewijasz i wracasz do interesujących fragmentów

Kto powinien wziąć udział

Warsztat pokaże w jaki sposób powinny być zabezpieczane jednostki odpylające oraz najczęstsze błędy jakich należy unikać. Program warsztatu bazuje na kilkunastoletnim doświadczeniu Zbigniewa Wolffa – praktyka, który zrealizował kilkaset projektów polegających na zabezpieczeniu pojedynczych urządzeń oraz całych instalacji przed skutkami wybuchu pyłów.

Zakłady przemysłowe

Warsztat jest dedykowany pracownikom zakładów przemysłowych w tym przede wszystkim dla dz. BHP, ppoż., UR, a także dla kierowników produkcji, kierowników zakładów, a także pozostałych pracowników realizujący zadania w strefach zagrożenia wybuchem.

Ubezpieczyciele i brokerzy

Inżynierowie bezpieczeństwa oraz inni pracownicy firm ubezpieczeniowych oraz brokerskich, którzy biorą udział w szacowaniu ryzyka w zakładach przemysłowych, w których występują strefy zagrożenia wybuchem.

Rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń ppoż.

Warsztat to źródło wiedzy także dla rzeczoznawców ds. zabezpieczeń pożarowych działających na rzecz zakładów przemysłowych, w których występują strefy zagrożenia wybuchem.

Projektanci instalacji

Kolejną ważna grupą osób, do których skierowany jest warsztat są projektanci instalacji w obrębie, których występują strefy zagrożenia wybuchem. Warsztat pozwoli wam uniknąć najczęstszych błędów.

Program i termin

Termin: Webinar on-demand – rejestrujesz się i odtwarzasz kiedy chcesz

Warsztat trwa 97 minut i obejmuje poniższy program oraz nagraną sesję pytań i odpowiedzi.

Podstawy teoretyczne i prawne

Krótkie wprowadzenie pozwoli Ci zdobyć niezbędna wiedzę przydatną w dalszej części warsztatów.

 • wymogi prawne – dyrektywa ATEX i normy
 • kluczowe parametry wybuchowości pyłu
 • parametry jednostki odpylającej niezbędne do prawidłowego doboru zabezpieczeń

Zabezpieczenia przeciwwybuchowe stosowane w instalacjach odpylania – ograniczenia i zalety

Na rynku dostępnych jest wiele systemów minimalizujących skutki wybuchu. Każdy z nich ma jednak swoje ograniczenia, o których rzadko się wspomina. Nie będziemy jednak mówić o specyficznych ograniczeniach charakterystycznych dla urządzeń danego producenta, ale o generalnych ograniczeniach dotyczących wszyskich technik przeciwwybuchowych. Tym samym zdobyta wiedza będzie uniwersalna.

 • odciążanie wybuchu
 • tłumienie wybuchu
 • izolacja wybuchu

Przykłady prawidłowych i błędnych rozwiązań

W tej części pokażemy różne koncepcje w zakresie ochrony jednostek filtracyjnych przed skutkami wybuchu. Zaprezentowane zostaną zarówno prawidłowe, dopuszczalne ale nie koniecznie optymalne oraz błędne rozwiązania. Uwzględnimy przy tym nie tylko ograniczenia poszczególnych technik przeciwwybuchowych, ale także wybrane aspekty konstrukcyjne jednostek odpylających.

 • wpływ wkładów filtracyjnych na działanie zabezpieczeń
 • prawidłowa i błędna lokalizacja paneli dekompresyjnych
 • ochrona poprzez tłumienie wybuchu
 • izolacja wybuchu

Prowadzący warsztat

Zbigniew Wolff to praktyk z ponad 20-letnim doświadczeniem w obszarze bezpieczeństwa wybuchowego. W tym czasie wziął udział w kilkuset projektach polegających na zabezpieczeniu pojedynczych urządzeń lub kompletnych linii produkcyjnych przed skutkami wybuchu. Współpracował w tym obszarze zarówno z największymi koncernami, biurami projektowymi, czy ubezpieczycielami, jak również z mniejszymi, lokalnymi firmami. Pozwala mu to patrzeć na problematykę bezpieczeństwa w sposób szeroki z uwzględnieniem różnych punktów widzenia. Zbigniew posiada duże doświadczenie w branżach drzewnej, energetycznej, chemicznej, farmaceutycznej oraz spożywczej.

Co otrzymasz
rejestrując udział w warsztacie

Udział w warsztatach to przede wszystkim duża porcja merytorycznej wiedzy. Wiemy jednak, że ta, jeśli nie jest utrwalana, szybko ulatuje. Dlatego rejestrując swój udział w warsztacie przystąpisz do naszego programu edukacyjnego ATEX oraz otrzymasz poradnik ATEX. Więcej na ten temat znajdziesz poniżej.

certyfikat-hazex

Certyfikat potwierdzający uczestnictwo

Wiedza zdobyta podczas warsztatu to jedno, ale nie zapominajmy, że warto mieć jej potwierdzenie w formie certyfikatu poświadczającego odbycie szkolenia. Dzięki niemu zyskujesz:

 • mocniejszą pozycję w aktualnej firmie
 • dodatkowy argument w przypadku zmiany firmy
 • dokument, który godnie może zawisnąć nad twoim biurkiem
test-przewodnik-1

Przewodnik ATEX

Po zapisie na szkolenie otrzymasz merytoryczny przewodnik ATEX pokazujący jak krok po kroku dostosować aparat, instalację lub cały zakład do wymogów dyrektywy ATEX. Poradnik zawiera:

 • praktyczną wiedzę popartą przykładami
 • studia przypadków rzeczywistych wybuchów w przemyśle (różne branże)
 • unikalne materiały wideo
 • wskazówki i rady ekspertów
szkolenia-atex-online

Dostęp do darmowego programu edukacyjnego ATEX

Każdy uczestnik szkolenia staje się jednocześnie członkiem naszego programu edukacyjnego, w ramach którego najczęściej raz w miesiącu, na podany w zgłoszeniu adres email, dostarczymy Ci porcję wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego w przemyśle. W ramach programu m.in. otrzymasz

 • filmy przedstawiające zdarzenia, studia przypadku oraz testowe pokazy wybuchów
 • artykuły pozwalające poszerzyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego
 • preferencyjne warunki udziału w konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego w przemyśle
szkolenie-atex-praktycy

Wiedzę popartą praktyką

Nie jesteśmy teoretykami. Nasi eksperci to praktycy, którzy pracują przy szerokiej gamie projektów w m.in. branży energetycznej, chemicznej, spożywczej czy drzewnej. Przez ostatnie 26 lat zrealizowaliśmy setki projektów z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego. Każdego dnia realizujemy zadania polegające na:

 • opracowaniu dokumentacji ATEX
 • wdrażaniu działań prewencyjnych
 • wykonywaniu systemów bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego
 • kompleksowym dostosowywaniu zakładów do wymogów bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego

Opinie o poprzednim warsztacie

Bardzo merytoryczne szkolenie. Uzyskałem więcej potrzebnych informacji, niż oczekiwałem 🙂 Dziękuję!

Paweł Niewojno – Schumacher Packaging

Szkolenie prezentujące zagadnienie w pigułce. Super.

Jarosław Otoka – Allianz

Idealna dawka wiedzy w pigułce.

Przemysław Paradnia – Polskie LNG

Zarejestruj się

UWAGA: Po wypełnieniu formularza otrzymasz wiadomość email z linkiem do transmisji warsztatu oraz szczegółami. Jeśli wiadomość nie dotrze w ciągu 5 min, sprawdź proszę skrzynkę spam, a jeśli tam nie znajdziesz wiadomości, koniecznie do mnie napisz: s.gruszka@hazex.eu.

  Imię i nazwisko:*

  Telefon firmowy:*

  E-mail firmowy:*

  Nazwa firmy:*

  Zadaj prelegentowi pytanie

  .

  Interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością wezmę udział w warsztacie online oraz przystąpię do darmowego programu edukacyjnego, dzięki czemu będę otrzymywać materiały szkoleniowe w postaci artykułów, studiów przypadków, filmów, a także o wydarzeniach branżowych.