Potężny wybuch w zakładzie przetwórstwa kukurydzy

W środę 31 maja doszło do potężnego wybuchu i pożaru w zakładzie przetwórstwa kukurydzy Didion Milling Plant, na który składają się elewatory, młynownie i instalacje do produkcji bioetanolu, zlokalizowanym w miejscowości Cambria w stanie Wisconsin. 

Eksplozja wstrząsnęła lokalną społecznością. Do wybuchu doszło około godziny 23 czasu lokalnego. W momencie zdarzenia w zakładzie znajdowało się 16 osób. Ekipy ratownicze poszukiwały rannych pod gruzami. Zginęło 5 osób [aktualizacja, 27.06.2017]. Kilkanaście osób zostało przetransportowanych do okolicznych szpitali.

Wedle informacji pojawiających się w mediach pożar opanowano w czwartek nad ranem. Zdecydowano o braku konieczności ewakuacji mieszkańców.

Początkowo nie wskazano konkretnej przyczyny wybuchu, jednak według zapisów Amerykańskiej Agencji ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa pracy OSHA z 2011 roku, w zakładzie nie stosowano żadnych zabezpieczeń chroniących przed zagrożeniami wynikającymi z obecności wybuchowego pyłu.

Zakład został zamknięty do odwołania. Zniszczenia są ogromne. Odpowiednie organy wszczęły dochodzenie w sprawie zbadania przyczyn eksplozji. Firma zatrudnia około 200 osób.

Brak świadomości – sprawdź link

Brak świadomości na temat potencjalnych zagrożeń jest jedną z głównych przyczyn poważnych zdarzeń, do jakich dochodzi w przemyśle. Do wielu pożarów, wybuchów, wycieków, czy niepożądanych emisji nigdy by nie doszło gdyby personel posiadał odpowiednią wiedzę, a instalacje procesowe były wyposażone w zabezpieczenia zgodne z przepisami oraz dobrymi praktykami. Jeśli w swojej codziennej pracy spotykasz się z wymienionymi zagrożeniami i chcesz rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie, to koniecznie sprawdź poniższy link. Szkoleniowa konferencja HAZEX, to nie tylko możliwość rozwoju i dyskusji z kolegami z różnych branża, ale także unikalna szansa uczestniczenia w demonstracyjnych pokazach wybuchów oraz systemów przeciwwybuchowych na żywo. Sprawdź szczegóły: https://goo.gl/pSS7NZ

Darmowe materiały szkoleniowe

Dołącz do grona kilkuset ekspertów, którzy raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymują zwięzłą wiadomość z materiałami szkoleniowymi w postaci artykułów oraz filmów. Z wiadomości dowiesz się również o ciekawych wydarzeniach branżowych. Uczestnictwo w naszym programie szkoleniowym jest całkowicie bezpłatne. Aby do niego dołączyć wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

Imię i nazwisko* [koniecznie zachowaj kolejność: imię >> nazwisko]

Nazwa firmy*

E-mail firmowy*

Interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością przystąpię do programu edukacyjnego, dzięki czemu raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymam informację o ciekawych materiałach szkoleniowych w postaci artykułów i filmów, a także o wydarzeniach branżowych.


Sprawdź także