Szukasz wiedzy? Zgłoś udział w najbliższym szkoleniu pn. Szkolenie ATEX [pyły, gazy, pary], które odbędzie się 25/07/2018 w lokalizacji: Raszyn-Falenty

 

Potężny wybuch w zakładzie przetwórstwa kukurydzy

W środę 31 maja doszło do potężnego wybuchu i pożaru w zakładzie przetwórstwa kukurydzy Didion Milling Plant, na który składają się elewatory, młynownie i instalacje do produkcji bioetanolu, zlokalizowanym w miejscowości Cambria w stanie Wisconsin. 

Eksplozja wstrząsnęła lokalną społecznością. Do wybuchu doszło około godziny 23 czasu lokalnego. W momencie zdarzenia w zakładzie znajdowało się 16 osób. Ekipy ratownicze poszukiwały rannych pod gruzami. Zginęło 5 osób [aktualizacja, 27.06.2017]. Kilkanaście osób zostało przetransportowanych do okolicznych szpitali.

Wedle informacji pojawiających się w mediach pożar opanowano w czwartek nad ranem. Zdecydowano o braku konieczności ewakuacji mieszkańców.

Początkowo nie wskazano konkretnej przyczyny wybuchu, jednak według zapisów Amerykańskiej Agencji ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa pracy OSHA z 2011 roku, w zakładzie nie stosowano żadnych zabezpieczeń chroniących przed zagrożeniami wynikającymi z obecności wybuchowego pyłu.

Zakład został zamknięty do odwołania. Zniszczenia są ogromne. Odpowiednie organy wszczęły dochodzenie w sprawie zbadania przyczyn eksplozji. Firma zatrudnia około 200 osób.

Sprawdź także