Rozprysk roztopionego żelaza rani 10 osób, 1 osoba zmarła

fot. pixabay.com

Jedenastu robotników poniosło ciężkie oparzenia w wyniku oblania roztopionym żelazem w fabryce w Sitakunda Upazila w Bangladeszu. Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do Chittagong Medical College Hospital. Ze względu na bardzo ciężkie obrażenia Shah Alam zmarł w trakcie drogi do szpitala.

Mrinal Kanti Das, szef jednostki zajmującej się oparzeniami w CMCH powiedział prasie, że czterech pracowników zostało w szpitalu, a pięciu ze względu na mniej ciężkie obrażenia zostało zwolnionych do domów po opatrzeniu ran. „Czterech z pośród poszkodowanych przewiezionych do DMCH, doznało opażeń w zakresie od 60% do 100% powierzchni ciała” – powiedział Mrinal.

Według ustaleń szefa policji w Sitakunda, Iftekhara Hasana, żelazo wylało się na robotników kiedy Ci stali pod piecem czekając by rozlać żelazo do form.

Brak świadomości – sprawdź link

Brak świadomości na temat potencjalnych zagrożeń jest jedną z głównych przyczyn poważnych zdarzeń, do jakich dochodzi w przemyśle. Do wielu pożarów, wybuchów, wycieków, czy niepożądanych emisji nigdy by nie doszło gdyby personel posiadał odpowiednią wiedzę, a instalacje procesowe były wyposażone w zabezpieczenia zgodne z przepisami oraz dobrymi praktykami. Jeśli w swojej codziennej pracy spotykasz się z wymienionymi zagrożeniami i chcesz rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie, to koniecznie sprawdź poniższy link. Szkoleniowa konferencja HAZEX, to nie tylko możliwość rozwoju i dyskusji z kolegami z różnych branża, ale także unikalna szansa uczestniczenia w demonstracyjnych pokazach wybuchów oraz systemów przeciwwybuchowych na żywo. Sprawdź szczegóły: https://goo.gl/pSS7NZ

Darmowe materiały szkoleniowe

Dołącz do grona kilkuset ekspertów, którzy raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymują zwięzłą wiadomość z materiałami szkoleniowymi w postaci artykułów oraz filmów. Z wiadomości dowiesz się również o ciekawych wydarzeniach branżowych. Uczestnictwo w naszym programie szkoleniowym jest całkowicie bezpłatne. Aby do niego dołączyć wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

Imię i nazwisko* [koniecznie zachowaj kolejność: imię >> nazwisko]

Nazwa firmy*

E-mail firmowy*

Interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością przystąpię do programu edukacyjnego, dzięki czemu raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymam informację o ciekawych materiałach szkoleniowych w postaci artykułów i filmów, a także o wydarzeniach branżowych.


Sprawdź także