mariusz-balicki-1-www
Nazywam się Mariusz Balicki i jestem tu by Ci pomóc.
Jeśli borykasz się z problemem w zakresie bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego lub procesowego, to zachęcam Cię do kontaktu.
Szybki kontakt: +48 50* *** *** | m.bal***@***** | +48 12 **** ***

Słyszałem siedem wybuchów, do których doszło w ciągu 10 minut. Opary metanolu prawdopodobną przyczyną wybuchu w kompleksie chemicznym

Wybuch oparów metanolu

„Słyszałem siedem wybuchów, do których doszło w ciągu 10 minut” – tak świadek zdarzenia opisywał tragedię jaka rozegrała się w zakładzie produkującym chemikalia dla branży spożywczej oraz medycznej. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło 19 osób, a 12 innych zostało rannych (ich stan jest stabilny).

Pierwsze komentarze strażaków wskazywały, że doszło do wybuchu oparów metanolu. Ostateczne przyczyny wybuchu ma wskazać dochodzenie prowadzone przez jednostki rządkowe. Inny ze świadków powiedział, że najpierw usłyszał potężny wybuch, po czym odczuł drgania.

Wybuch oraz późniejszy pożar spowodowały, że po trzech trzypiętrowych budynkach pozostał jedynie stalowy szkielet. W zabudowaniach sąsiadujących z kompleksem Yibin Hengda Technology, w którym doszło do zdarzenie, zostały rozbite okna.

Zakład posiadał trzy linie produkcyjne, które wytwarzały 300 ton kwasu benzoesowego oraz 2000 ton kwasu izoftalowego rocznie. Pierwsza z substancji stosowana jest w przemyśle spożywczym jako konserwant. Druga przeznaczona jest dla branży medycznej oraz do produkcji barwników.

Zawrotny rozwój ekonomiczny Chin, z jakim mamy do czynienia w ostatnich dekadach, ma wpływ na wzrost wypadków w branży przemysłowej. W 2015 roku, w wyniku wybuchu do jakiego doszło w magazynie chemikaliów zlokalizowanym w północnym Procie Tianjin śmierć poniosło 165 osób.

Z kolei w ubiegłym roku wybuch w zakładzie petrochemicznym we wschodniej prowincji Shandong śmierć poniosło osiem osób. Dziewięć innych zostało rannych.

Brak świadomości – sprawdź link

Brak świadomości na temat potencjalnych zagrożeń jest jedną z głównych przyczyn poważnych zdarzeń, do jakich dochodzi w przemyśle. Do wielu pożarów, wybuchów, wycieków, czy niepożądanych emisji nigdy by nie doszło gdyby personel posiadał odpowiednią wiedzę, a instalacje procesowe były wyposażone w zabezpieczenia zgodne z przepisami oraz dobrymi praktykami. Jeśli w swojej codziennej pracy spotykasz się z wymienionymi zagrożeniami i chcesz rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie, to koniecznie sprawdź poniższy link. Szkoleniowa konferencja HAZEX, to nie tylko możliwość rozwoju i dyskusji z kolegami z różnych branża, ale także unikalna szansa uczestniczenia w demonstracyjnych pokazach wybuchów oraz systemów przeciwwybuchowych na żywo. Sprawdź szczegóły: https://goo.gl/pSS7NZ

Darmowe materiały szkoleniowe

Dołącz do grona 836 ekspertów, którzy raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymują zwięzłą wiadomość z materiałami szkoleniowymi w postaci artykułów oraz filmów. Z wiadomości dowiesz się również o ciekawych wydarzeniach branżowych. Uczestnictwo w naszym programie szkoleniowym jest całkowicie bezpłatne. Aby do niego dołączyć wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

Imię i nazwisko* [koniecznie zachowaj kolejność: imię >> nazwisko]

Nazwa firmy*

E-mail firmowy*

Interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością przystąpię do programu edukacyjnego, dzięki czemu raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymam informację o ciekawych materiałach szkoleniowych w postaci artykułów i filmów, a także o wydarzeniach branżowych.


Sprawdź także