mariusz-balicki-1-www

Nazywam się Mariusz Balicki i jestem tu by Ci pomóc.
Jeśli borykasz się z problemem w zakresie bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego lub procesowego, to zachęcam Cię do kontaktu.
Szybki kontakt: m.balicki@hazex.eu | 508 655 995 | 12 2018 100

Tragiczny wybuch elektrowni w Indiach, 29 osób nie żyje

fot. pixabay.com

Eksplozja elektrowni w Uttar Pradesh, w Indiach, uznana za jeden z najtragiczniejszych wypadków przemysłowych w ostatnich latach. Nie żyje 29 osób, a co najmniej 100 jest rannych. Co najmniej 20 osób spośród poszkodowanych poniosło ciężkie oparzenia. Władze nie wykluczają wzrostu liczby ofiar.

Wytwarzająca 1,550 megawatów mocy w mieście Unchahar dostarcza prąd do 9 okolicznych województw, jak podaje właściciel obiektu, NTCP. Zapewnia jednak, że pozostałe placówki zapewnią ciągłość w dostawach prądu.

Według doniesień miejscowego komisarza powodem wybuchu miał być popiół zbierający się w piecu pod bojlerem, co w efekcie spowodowało wzrost ciśnienia i eksplozję. Około 15:30 czasu miejscowego z jednostki wydobywał się nietypowy dźwięk, kiedy para i gazy zaczęły uciekać z instalacji.

Brak świadomości – sprawdź link

Brak świadomości na temat potencjalnych zagrożeń jest jedną z głównych przyczyn poważnych zdarzeń, do jakich dochodzi w przemyśle. Do wielu pożarów, wybuchów, wycieków, czy niepożądanych emisji nigdy by nie doszło gdyby personel posiadał odpowiednią wiedzę, a instalacje procesowe były wyposażone w zabezpieczenia zgodne z przepisami oraz dobrymi praktykami. Jeśli w swojej codziennej pracy spotykasz się z wymienionymi zagrożeniami i chcesz rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie, to koniecznie sprawdź poniższy link. Szkoleniowa konferencja HAZEX, to nie tylko możliwość rozwoju i dyskusji z kolegami z różnych branża, ale także unikalna szansa uczestniczenia w demonstracyjnych pokazach wybuchów oraz systemów przeciwwybuchowych na żywo. Sprawdź szczegóły: https://goo.gl/pSS7NZ

Darmowe materiały szkoleniowe

Dołącz do grona 836 ekspertów, którzy raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymują zwięzłą wiadomość z materiałami szkoleniowymi w postaci artykułów oraz filmów. Z wiadomości dowiesz się również o ciekawych wydarzeniach branżowych. Uczestnictwo w naszym programie szkoleniowym jest całkowicie bezpłatne. Aby do niego dołączyć wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

Imię i nazwisko* [koniecznie zachowaj kolejność: imię >> nazwisko]

Nazwa firmy*

E-mail firmowy*

Interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością przystąpię do programu edukacyjnego, dzięki czemu raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymam informację o ciekawych materiałach szkoleniowych w postaci artykułów i filmów, a także o wydarzeniach branżowych.


Sprawdź także