DARMOWE WARSZTATY ONLINE 29-07-2024 | 10:00 – 11:30

Ochrona urządzeń i aparatów przed skutkami wybuchu pyłów

Weź darmowy udział

Zdobądź certyfikat

Odbierz poradnik ATEX

28 unikalnych filmów

Ten warsztat, to największa dawka merytorycznej wiedzy, jaką udało nam się upakować w tak krótkim czasie. To aż 28 unikalnych filmów, którym towarzyszy interesujący i zrozumiały komentarz Mariusza Balickiego – człowieka z olbrzymim doświadczeniem, który na co dzień audytuje zakłady przemysłowe. Zdobądź za darmo wiedzę, której nie znajdziesz na niejednym płatnym szkoleniu.

W czasie warsztatu dowiesz się m.in. jakie błędy popełniono przy zabezpieczaniu powyższego odpylacza. Dlaczego niewłaściwe stosowanie zabezpieczeń przeciwwybuchowych może być niebezpieczne. A wszystko to poprzedzi wstęp na temat kwestii formalno-prawnych.

Kto powinien wziąć udział

Przekrojowy warsztat dla osób mających do czynienia z bezpieczeństwem wybuchowym w przemyśle. Program warsztatu bazuje na kilkunastoletnim doświadczeniu Mariusza Balickiego – praktyka, czynnie opracowującego dokumenty wymagane dyrektywą ATEX. Jego kompetencje potwierdza m.in. Certyfikat GIG Nr MEx/0002/II/2019.

Zakłady przemysłowe

Warsztat jest dedykowany pracownikom zakładów przemysłowych w tym przede wszystkim dla dz. BHP, ppoż., UR, a także dla kierowników produkcji, kierowników zakładów, a także pozostałych pracowników realizujący zadania w strefach zagrożenia wybuchem.

Ubezpieczyciele i brokerzy

Inżynierowie bezpieczeństwa oraz inni pracownicy firm ubezpieczeniowych oraz brokerskich, którzy biorą udział w szacowaniu ryzyka w zakładach przemysłowych, w których występują strefy zagrożenia wybuchem.

Rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń ppoż.

Warsztat to źródło wiedzy także dla rzeczoznawców ds. zabezpieczeń pożarowych działających na rzecz zakładów przemysłowych, w których występują strefy zagrożenia wybuchem.

Projektanci instalacji

Kolejną ważna grupą osób, do których skierowany jest warsztat są projektanci instalacji w obrębie, których występują strefy zagrożenia wybuchem. Warsztat pozwoli wam uniknąć najczęstszych błędów.

Program i termin

Termin: 29-07-2024   |   10:00 – 11:30

Planowana długość warsztatu obejmuje poniższy program oraz sesję pytań i odpowiedzi. W przypadku dużej ilości pytań warsztat może zostać przedłużony.

Podstawy teoretyczne i prawne

Krótkie wprowadzenie pozwoli Ci zdobyć niezbędna wiedzę przydatną w dalszej części warsztatów.

 • wybuch i jego konsekwencje
 • przepisy dotyczące zabezpieczeń przed skutkami wybuchu

Odciążanie i tłumienie wybuchu

Panel dotyczący prawidłowej ochrony urządzeń i aparatów (np. silosów, filtrów odpylających, cyklonów, młynów, suszarni) przed skutkami wybuchy. Dużą wartość panelu stanowią filmy pokazujące skutki wybuchu w przypadku prawidłowo i nieprawidłowo zabezpieczonych instalacji.

 • zalety i ograniczenia odciążania, bezpłomieniowego odciążania i tłumienia wybuchu
 • zasady poprawnego doboru
 • najczęściej popełniane błędy
 • przykłady zastosowania

Izolacja wybuchu

Izolacja stanowi bardzo ważny element systemu minimalizującego wybuch w instalacji. Niestety często jest pomijana lub stosowana nieprawidłowo, co sprawia, że inne zastosowane zabezpieczenia są nieskuteczne. Także i w tym przypadku przedstawimy szereg filmów pokazujących skutki wybuchu w przypadku prawidłowo i nieprawidłowo zabezpieczonej instalacji.

 • dostępne rozwiązania techniczne
 • zalety i ograniczenia poszczególnych rozwiązań
 • zasady poprawnego doboru
 • najczęściej popełniane błędy
 • przykłady zastosowania
Szkolenia ATEX

Prowadzący warsztat

Mariusz Balicki jest certyfikowanym menedżerem ds. bezpieczeństwa technicznego w przestrzeniach zagrożonych wybuchem (Certyfikat GIG Nr MEx/0002/II/2019). Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa wybuchowego. Jest praktykiem, czynnie opracowującym dokumenty wymagane dyrektywą ATEX. Swoją wiedzą dzieli się w czasie szkoleń, w których udział wzięło ponad 2000 osób. Absolwent Politechniki Krakowskiej. Ukończył studia podyplomowe Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej oraz Bezpieczeństwo Techniczne w Przestrzeniach Zagrożonych Wybuchem w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach.

Co otrzymasz
rejestrując udział w warsztacie

Udział w warsztatach to przede wszystkim duża porcja merytorycznej wiedzy. Wiemy jednak, że ta, jeśli nie jest utrwalana, szybko ulatuje. Dlatego rejestrując swój udział w warsztacie przystąpisz do naszego programu edukacyjnego ATEX oraz otrzymasz poradnik ATEX. Więcej na ten temat znajdziesz poniżej.

certyfikat-hazex

Certyfikat potwierdzający uczestnictwo

Wiedza zdobyta podczas warsztatu to jedno, ale nie zapominajmy, że warto mieć jej potwierdzenie w formie certyfikatu poświadczającego odbycie szkolenia. Dzięki niemu zyskujesz:

 • mocniejszą pozycję w aktualnej firmie
 • dodatkowy argument w przypadku zmiany firmy
 • dokument, który godnie może zawisnąć nad twoim biurkiem
test-przewodnik-1

Przewodnik ATEX

Po zapisie na szkolenie otrzymasz merytoryczny przewodnik ATEX pokazujący jak krok po kroku dostosować aparat, instalację lub cały zakład do wymogów dyrektywy ATEX. Poradnik zawiera:

 • praktyczną wiedzę popartą przykładami
 • studia przypadków rzeczywistych wybuchów w przemyśle (różne branże)
 • unikalne materiały wideo
 • wskazówki i rady ekspertów
szkolenia-atex-online

Dostęp do darmowego programu edukacyjnego ATEX

Każdy uczestnik szkolenia staje się jednocześnie członkiem naszego programu edukacyjnego, w ramach którego najczęściej raz w miesiącu, na podany w zgłoszeniu adres email, dostarczymy Ci porcję wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego w przemyśle. W ramach programu m.in. otrzymasz

 • filmy przedstawiające zdarzenia, studia przypadku oraz testowe pokazy wybuchów
 • artykuły pozwalające poszerzyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego
 • preferencyjne warunki udziału w konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego w przemyśle
szkolenie-atex-praktycy

Wiedzę popartą praktyką

Nie jesteśmy teoretykami. Nasi eksperci to praktycy, którzy pracują przy szerokiej gamie projektów w m.in. branży energetycznej, chemicznej, spożywczej czy drzewnej. Przez ostatnie 26 lat zrealizowaliśmy setki projektów z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego. Każdego dnia realizujemy zadania polegające na:

 • opracowaniu dokumentacji ATEX
 • wdrażaniu działań prewencyjnych
 • wykonywaniu systemów bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego
 • kompleksowym dostosowywaniu zakładów do wymogów bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego

Zarejestruj się

UWAGA: Po wypełnieniu formularza otrzymasz wiadomość email z linkiem do transmisji warsztatu oraz szczegółami. Jeśli wiadomość nie dotrze w ciągu 5 min sprawdź proszę skrzynkę spam, a jeśli tam nie znajdziesz wiadomości koniecznie do mnie napisz: s.gruszka@hazex.eu. Ograniczona ilość miejsc – o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

  Imię i nazwisko:*

  E-mail firmowy:*

  Nazwa firmy:*

  Tel. komórkowy (przypomnienie SMS)

  .

  Interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością przystąpię do programu edukacyjnego, dzięki czemu raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymam informację o ciekawych materiałach szkoleniowych w postaci artykułów i filmów, a także o wydarzeniach branżowych.