Weź darmowy udział
Zdobądź certyfikat
Otrzymaj przewodnik ATEX
UWAGA
Z powodu zmian w zakresie obowiązującego prawa warsztat w tym momencie wymaga aktualizacji treści. Z tego względu zachęcamy do wypełnienia formularza jeśli jesteś zainteresowany warsztatem. Dzięki temu będziemy mogli poinformować Cię o terminie, jak tylko będzie dostępna zaktualizowana wersja warsztatu.
Jeśli jesteś natomiast zainteresowany realizacją kompleksowego doradztwa, projektu, dostawy i montażu oświetlenia polecamy bezpośredni kontakt z inżynierami GRUPY WOLFF pod adresem mail: elektrotechnika@g-w.eu
Kto powinien wziąć udział
Przekrojowy warsztat dla osób mających do czynienia z oświetleniem podstawowym i awaryjnym pracujących w przemyśle, a w szczególności w strefach zagrożenia wybuchem. Program warsztatu bazuje na kilkunastoletnim doświadczeniu Macieja Frezy – praktyka, czynnie opracowującego i wdrażającego systemy oświetlenia.
Zakłady przemysłowe
Warsztat jest dedykowany pracownikom zakładów przemysłowych w tym przede wszystkim dla dz. BHP, ppoż., UR, a także dla kierowników produkcji, kierowników zakładów, a także pozostałych pracowników realizujący zadania w strefach zagrożenia wybuchem.
Projektanci instalacji
Kolejną ważna grupą osób, do których skierowany jest warsztat są projektanci instalacji w obrębie, których występują strefy zagrożenia wybuchem. Warsztat pozwoli wam uniknąć najczęstszych błędów.
Ubezpieczyciele i brokerzy
Inżynierowie bezpieczeństwa oraz inni pracownicy firm ubezpieczeniowych oraz brokerskich, którzy biorą udział w szacowaniu ryzyka w zakładach przemysłowych, w których występują strefy zagrożenia wybuchem.
Rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń ppoż.
Warsztat to źródło wiedzy także dla rzeczoznawców ds. zabezpieczeń pożarowych działających na rzecz zakładów przemysłowych, w których występują strefy zagrożenia wybuchem.
Program
Termin: Zostanie podany w przyszłości
Planowana długość warsztatu to ok. 1 godzina i obejmuje poniższy program oraz sesję pytań i odpowiedzi. W przypadku dużej ilości pytań warsztat może zostać przedłużony.
Bezpieczeństwo wybuchowe a oświetlenie podstawowe i awaryjne
Krótkie wprowadzenie pozwoli Ci zdobyć niezbędna wiedzę przydatną w dalszej części warsztatów.
- Strefy zagrożone wybuchem i pomieszczenia zagrożone wybuchem
- Rodzaje ochrony przeciwwybuchowej (oznaczenia na tabliczce znamionowej)
- Grupa wybuchowości gazów oraz klasa temperaturowa urządzenia

Wymagania normatywne dla oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego
- Najważniejsze parametry doborowe opraw oświetlenia wg PN-EN 12464
- Natężenie oświetlenia, olśnienie, równomierność, wskaźnik oddawania barw
- Dlaczego w różnych branżach należy brać pod uwagę różne wartości parametrów doborowych

Negatywny wpływ temperatury na źródła LED
- Pogorszenie parametrów oświetlenia
- Zmniejszenie trwałości źródła Led
- Zmniejszenie skuteczności soczewki

Jak ograniczyć negatywny wpływ temperatury na oprawy LED
- Wpływ kształtu i materiału wykonania radiatora
- Wpływ konstrukcji oprawy i źródła LED
- Wpływ zasilania (prąd zasilania i zasilacz)

Jak zapewnić minimalne parametry pracy oświetlenia awaryjnego
- Czas zadziałania i wymagane poziomy oświetlenia awaryjnego
- Zasilanie oświetlenia awaryjnego
- Wraz temperatury na trwałość akumulatora

Co dadzą Ci warsztaty
Przede wszystkim poznasz aktualne wymogi w zakresie oświetlenia podstawowego i awaryjnego ze szczególnym uwzględnieniem pracy w strefach zagrożenia wybuchem. Prelegent zapozna Cię z rozwiązaniami z zakresu oświetlenia podstawowego i awaryjnego. Dostrzeżesz istotne niuanse, które decydują o ich prawidłowym i niezawodnym działaniu. Zdobędziesz w ten sposób wiedzę, która pozwoli Ci ocenić skuteczność pracujących opraw oświetleniowych lub ustrzec się błędów podczas projektowania i wdrażania nowych rozwiązań.

Prowadzący warsztat
Specjalista w zakresie systemów oświetlenia podstawowego i awaryjnego dla instalacji i budynków przemysłowych. Od ponad 10 lat związany z branżą systemów przeciwpożarowych. Autor wielu artykułów poświęconych tematyce stanu prawnego oraz nowelizacji aktów prawnych i norm poświęconych oprawom i systemom oświetlenia awaryjnego. Prelegent na seminariach dla biur projektowych, działów utrzymania ruchu i inwestorów. Absolwent Politechniki Gdańskiej wydziału Elektrotechniki i Automatyki oraz National Institute Politechnique ENSEEIHT w Tuluzie.
Co otrzymasz
rejestrując udział w warsztacie
Udział w warsztatach to przede wszystkim duża porcja merytorycznej wiedzy. Wiemy jednak, że ta, jeśli nie jest utrwalana, szybko ulatuje. Dlatego rejestrując swój udział w warsztacie przystąpisz do naszego programu edukacyjnego ATEX oraz otrzymasz poradnik ATEX. Więcej na ten temat znajdziesz poniżej.

Certyfikat potwierdzający uczestnictwo
Wiedza zdobyta podczas warsztatu to jedno, ale nie zapominajmy, że warto mieć jej potwierdzenie w formie certyfikatu poświadczającego odbycie szkolenia. Dzięki niemu zyskujesz:
- mocniejszą pozycję w aktualnej firmie
- dodatkowy argument w przypadku zmiany firmy
- dokument, który godnie może zawisnąć nad twoim biurkiem

Przewodnik ATEX
Po zapisie na szkolenie otrzymasz merytoryczny przewodnik ATEX pokazujący jak krok po kroku dostosować aparat, instalację lub cały zakład do wymogów dyrektywy ATEX. Poradnik zawiera:
- praktyczną wiedzę popartą przykładami
- studia przypadków rzeczywistych wybuchów w przemyśle (różne branże)
- unikalne materiały wideo
- wskazówki i rady ekspertów

Dostęp do darmowego programu edukacyjnego ATEX
Każdy uczestnik szkolenia staje się jednocześnie członkiem naszego programu edukacyjnego, w ramach którego najczęściej raz w miesiącu, na podany w zgłoszeniu adres email, dostarczymy Ci porcję wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego w przemyśle. W ramach programu m.in. otrzymasz
- filmy przedstawiające zdarzenia, studia przypadku oraz testowe pokazy wybuchów
- artykuły pozwalające poszerzyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego
- preferencyjne warunki udziału w konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego w przemyśle

Wiedzę popartą praktyką
Nie jesteśmy teoretykami. Nasi eksperci to praktycy, którzy pracują przy szerokiej gamie projektów w m.in. branży energetycznej, chemicznej, spożywczej czy drzewnej. Przez ostatnie 26 lat zrealizowaliśmy setki projektów z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego. Każdego dnia realizujemy zadania polegające na:
- opracowaniu dokumentacji ATEX
- wdrażaniu działań prewencyjnych
- wykonywaniu systemów bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego
- kompleksowym dostosowywaniu zakładów do wymogów bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego
Zarejestruj się
UWAGA: Po wypełnieniu formularza otrzymasz wiadomość email z potwierdzeniem zapisu. Jeśli wiadomość nie dotrze w ciągu 5 min, sprawdź proszę skrzynkę spam, a jeśli tam nie znajdziesz wiadomości, koniecznie do mnie napisz: s.gruszka@hazex.eu.