Wybuch w fabryce fajerwerków, są ofiary

Szkolenia ATEX
Szkolenia ATEX
Nazywam się Mariusz Balicki i jestem tu, by Ci pomóc.

Jeśli borykasz się z problemem w zakresie bezpieczeństwa
wybuchowego, pożarowego lub procesowego, to zachęcam Cię do kontaktu.

Kliknij w gwiazdki, aby wyświetlić dane +48 50* *** *** | m.bal***@***** | +48 12 **** ***

Tragiczny wybuch w meksykańskiej fabryce fajerwerków. Sześcioro pracowników poniosło śmierć, dokładna liczba radnych nie jest znana.

Do wybuchu doszło około jedenastej rano na terenie fabryki w San Lorenzo Octeyuco. Mieszkańcy mieli usłyszeć potężną eksplozję, która wstrząsnęła ziemią na terenie wioski.

Cztery osoby poniosły śmierć na miejscu w wyniku tragedii. Siedmioro pracowników zostało przewiezionych do pobliskiego szpitala, Jilotepec General Hospital. Ze względu na rozległość obrażeń trzech kolejnych zostało przetransportowanych helikopterem do szpitala w Toluca. Spośród poszkodowanych dwóch nie udało się odratować.

Służby podają, że fabryka zajmowała się produkcją i przechowywaniem fajerwerków. Cztery z sześciu budynków produkcyjnych zostały uszkodzone w wyniku zdarzenia. Fala uderzeniowa miała wstrząsnąć oknami kilometr od fabryki.

Jak podaje gazeta „El Diario” wybuch nie był pierwszym tego typu incydentem w tym regionie. Wcześniej w tym roku w podobnym incydencie zginęły trzy osoby.

Brak świadomości – sprawdź link

Brak świadomości na temat potencjalnych zagrożeń jest jedną z głównych przyczyn poważnych zdarzeń, do jakich dochodzi w przemyśle. Do wielu pożarów, wybuchów, wycieków, czy niepożądanych emisji nigdy by nie doszło, gdyby personel posiadał odpowiednią wiedzę, a instalacje procesowe były wyposażone w zabezpieczenia zgodne z przepisami oraz dobrymi praktykami. Jeśli w swojej codziennej pracy spotykasz się z wymienionymi zagrożeniami i chcesz rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie, to koniecznie sprawdź poniższy link. Szkoleniowa konferencja HAZEX, to nie tylko możliwość rozwoju i dyskusji z kolegami z różnych branż, ale także unikalna szansa uczestniczenia w demonstracyjnych pokazach wybuchów oraz systemów przeciwwybuchowych na żywo. Sprawdź szczegóły: https://goo.gl/pSS7NZ

Darmowe materiały szkoleniowe

Dołącz do grona ponad 1700 ekspertów, którzy raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymują zwięzłą wiadomość z materiałami szkoleniowymi w postaci artykułów oraz filmów. Z wiadomości dowiesz się również o ciekawych wydarzeniach branżowych. Uczestnictwo w naszym programie szkoleniowym jest całkowicie bezpłatne. Aby do niego dołączyć wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

Powiedz na jaki adres email mamy wysyłać materiały

Imię i nazwisko* [koniecznie zachowaj kolejność: imię >> nazwisko]

Nazwa firmy*

E-mail firmowy*

Interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością przystąpię do programu edukacyjnego, dzięki czemu raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymam informację o ciekawych materiałach szkoleniowych w postaci artykułów i filmów, a także o wydarzeniach branżowych.


Sprawdź także

WAŻNA INFORMACJA
W związku z koronawirusem wprowadzamy szkolenia online z gwarancją zwrotu kosztów w przypadku nie spełnienia Twoich oczekiwań. Jednocześnie odwołujemy tradycyjne szkolenia do końca kwietnia.

Pobierz przewodnik ATEX

Jak dostosować urządzenie, instalację lub zakład produkcyjny do dyrektywy ATEX
  • Praktyczna wiedza poparta przykładami
  • Studia przypadków rzeczywistych wybuchów w przemyśle
  • Unikalne materiały wideo
  • Wskazówki i rady ekespertów
DARMOWE WARSZTATY ONLINE - zapisz się zanim braknie miejsc
  • Praktyczna wiedza poparta przykładami
  • Filmy pokazujące rzeczywiste wybuchy w przemyśle
  • 93% uczestników ostatniego warsztatu oceniło go jako doskonały
  • Na prośbę wydajemy potwierdzenie uczestnictwa