mariusz-balicki-1-www

Nazywam się Mariusz Balicki i jestem tu by Ci pomóc.
Jeśli borykasz się z problemem w zakresie bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego lub procesowego, to zachęcam Cię do kontaktu.
Szybki kontakt: m.balicki@hazex.eu | 508 655 995 | 12 2018 100

WYBUCH PYŁU CUKRU – film z testów oraz konkurs. Wygraj udział w szkoleniu ATEX

W czwartek 7 grudnia, w ramach szkolenia ATEX, sprawdziliśmy jak wybucha pył cukru – efekty możecie zobaczyć na filmie poniżej (konkurs znajduje się na końcu wpisu).

Instalacja składa się z dwóch zbiorników o wymiarach 37x37x37 cm (V=50l) połączonych kanałem. W obu komorach znajduje się niewielka ilość pyłu cukrowego, który zostaje wzbudzony poprzez podmuch powietrza. W chwili kontaktu chmury z gorącą powierzchnią (rozgrzany pręt w prawej komorze) dochodzi do zapłonu i wybuchu. Ciśnienie i ogień przebijają się do lewego zbiornika, gdzie dochodzi do wybuchu wtórnego. Oba zbiorniki są zabezpieczone poprzez „panele dekompresyjne” wykonane z warstwy aluminium i papieru, które uległy rozerwaniu, pozwalając ujść skutkom wybuchu (ciśnienie, ogień) do atmosfery.  Mimo, że skala testu (w porównaniu do warunków przemysłowych) była mikroskopijna płomienie sięgały kilku metrów, a uczestnicy pokazu wyraźnie odczuli falę ciśnienia i ciepła.

KONKURS: dlaczego w rzeczywistych warunkach przemysłowych na kanale łączącym oba zbiorniki należy zamontować tzw. izolację wybuchu, która uniemożliwi przebicie się płomienia do sąsiedniego zbiornika? Wśród osób, które odpowiedź prawidłowo rozlosujemy trzy szkolenia ATEX: www.hazex.eu/szkolenia-atex/#otwarte

Odpowiedzi należy przesyłać na adres b.godawa@grupa-wolff.eu

Brak świadomości – sprawdź link

Brak świadomości na temat potencjalnych zagrożeń jest jedną z głównych przyczyn poważnych zdarzeń, do jakich dochodzi w przemyśle. Do wielu pożarów, wybuchów, wycieków, czy niepożądanych emisji nigdy by nie doszło gdyby personel posiadał odpowiednią wiedzę, a instalacje procesowe były wyposażone w zabezpieczenia zgodne z przepisami oraz dobrymi praktykami. Jeśli w swojej codziennej pracy spotykasz się z wymienionymi zagrożeniami i chcesz rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie, to koniecznie sprawdź poniższy link. Szkoleniowa konferencja HAZEX, to nie tylko możliwość rozwoju i dyskusji z kolegami z różnych branża, ale także unikalna szansa uczestniczenia w demonstracyjnych pokazach wybuchów oraz systemów przeciwwybuchowych na żywo. Sprawdź szczegóły: https://goo.gl/pSS7NZ

Darmowe materiały szkoleniowe

Dołącz do grona 836 ekspertów, którzy raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymują zwięzłą wiadomość z materiałami szkoleniowymi w postaci artykułów oraz filmów. Z wiadomości dowiesz się również o ciekawych wydarzeniach branżowych. Uczestnictwo w naszym programie szkoleniowym jest całkowicie bezpłatne. Aby do niego dołączyć wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

Imię i nazwisko* [koniecznie zachowaj kolejność: imię >> nazwisko]

Nazwa firmy*

E-mail firmowy*

Interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością przystąpię do programu edukacyjnego, dzięki czemu raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymam informację o ciekawych materiałach szkoleniowych w postaci artykułów i filmów, a także o wydarzeniach branżowych.


Sprawdź także