Wybuch pyłu cukru i herbaty… pod kontrolą GRUPY WOLFF. Film z demonstracyjnego pokazu podczas Światowego Kongresu Bezpieczeństwa Chemicznego

Szkolenia ATEX
Szkolenia ATEX
Nazywam się Mariusz Balicki i jestem tu, by Ci pomóc.

Jeśli borykasz się z problemem w zakresie bezpieczeństwa
wybuchowego, pożarowego lub procesowego, to zachęcam Cię do kontaktu.

Kliknij w gwiazdki, aby wyświetlić dane +48 50* *** *** | m.bal***@***** | +48 12 **** ***

Goście z 39 krajów takich jak między innymi Angola, Arabia Saudyjska, Bangladesz, Egipt, Filipiny, Indonezja, Irak, Japonia, Kenia czy Stany Zjednoczone przybyli do Centrum Kongresowego Targów Kielce by uczestniczyć w pierwszym Światowym Kongresie Bezpieczeństwa Chemicznego CHEMSS oraz towarzyszących mu Międzynarodowych Targach Bezpieczeństwa Chemicznego CHEMSS-SAFETY-EXPO.

3 dni spotkań
goście z 39 krajów świata
wykładowcy z Polski i zagranicy
demonstracyjny pokaz wybuchów
zagadnienia bezpieczeństwa chemicznego

Niesamowity pokaz wybuchów

Widowiskowym elementem programu odbywających się wydarzeń był demonstracyjny pokaz wybuchów i skuteczności zabezpieczeń przeciwwybuchowych, który przygotowali inżynierowie GRUPY WOLFF. Pięć wybuchów wywołano z użyciem pozornie bezpiecznych produktów – pyłu cukrowego oraz czarnej herbaty. W ostatnim przypadku wystarczyła niewielka ilość herbaty, by słup ognia osiągnął kilka metrów wysokości. Uderzenie gorąca czuć było nawet, gdy obserwowało się eksplozję z bezpiecznej odległości.

Produkty te powszechnie nie są uważane za niebezpieczne, ale w warunkach panujących w rurociągach lub silosach mogą okazać się zwodnicze. Płomień wybuchu w aparacie może się przenieść do rurociągów zasilających i opróżniających aparat. Uważamy, że tłumienie wybuchu to absolutnie najefektywniejszy sposób ochrony zarówno aparatów procesowych jak i linii technologicznych w przemyśle, z powodu zalet, które daje ten system – komentuje dr hab. inż. Andrzej Wolff, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego.

TELEEXPRESS

Świadomość bezpieczeństwa wybuchowego w zakładach przemysłowych nadal nie jest wystarczająca. Często sami pracownicy nie mają należytej wiedzy na temat substancji stosowanych w ich zakładach przemysłowych. Tym razem do prezentacji inżynierowie zastosowali filtr powietrza o znacznie większej niż dotychczas kubaturze. Dzięki temu naoczni świadkowie zdarzenia jeszcze lepiej mogli doświadczyć siły wybuchów powszechnie stosowanych w przemyśle produktów. Pokazy wybuchów realizowane przez GRUPĘ WOLFF są absolutnie wyjątkowe w skali Europy.

Bezpieczeństwo chemiczne na Targach Kielce

Światowy Kongres Bezpieczeństwa Chemicznego CHEMSS 2016 jest niezwykle istotny z punktu widzenia bezpieczeństwa produkcji w przemyśle chemicznym. Jest pierwszym wydarzeniem organizowanym w Polsce, przedstawiającym realne spojrzenie oraz prezentującym korzyści płynące z przeprowadzenia zintegrowanej oceny oddziaływania na środowisko na podstawie doświadczeń krajowych i zagranicznych. Uczestniczą w nim udziałowcy i użytkownicy chemii w zakresie bezpieczeństwa, reprezentujący agendy rządowe, przemysł, organizacje międzynarodowe i pozarządowe oraz społeczność obywatelską.

W procesie wzmocnienia międzynarodowego systemu kontroli nad substancjami chemicznymi musimy objąć zarówno kwestie bezpieczeństwa chemicznego jak i ochrony chemicznej – podkreślał w swoim wystąpieniu podczas majowych targów nauki (Science Fair) w Genewie ambasador Krzysztof Paturej, prezes ICCSS, który wspólnie z Targami Kielce przygotował zarówno Międzynarodowy Kongres jak i Targi Bezpieczeństwa Chemicznego.

Światowy Kongres Bezpieczeństwa Chemicznego oraz tematyczne targi potrwają środy.

Obejrzyj fotorelację

Sprawdź pierwsze testy w nowej aparaturze

Sprawdź darmowy pakiet edukacyjny

Weź udział w darmowym warsztacie online lub/i dołącz do naszego programu edukacyjnego całkowicie za darmo. Ty zdobywasz wiedzę, my ustanawiamy dobre standardy bezpieczeństwa.

Przewiń do końca
sprawdź darmowe warsztaty online, pobierz przewodnik ATEX, dołącz do programu edukacyjnego.

Darmowe warsztaty online

Ochrona urządzeń i aparatów przed skutkami wybuchu pyłów

Zaczniemy od podstaw prawnych, które będą stanowiły dla nas bazę dla dalszej, bardzo praktycznej części. Warsztat wesprzemy aż 28 unikalnymi filmami, których nie znajdziesz w sieci. Dzięki nim nie tylko zrozumiesz zasadę działania poszczególnych typów zabezpieczeń, ale także zobaczysz skutki ich błędnego zastosowania. Nie ukrywajmy, ta część nie tylko edukuje, ale także daje mocno do myślenia.

Poprawny dobór zabezpieczeń przeciwwybuchowych dla jednostek odpylających

Jeśli w Twoim zakładzie pracują filtry bądź cyklony, to ten warsztat jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego jakie błędy najczęściej są popełniane przy zabezpieczaniu instalacji odpylających. Zobaczysz także studium przypadku w formie filmu, który pokazuje konsekwencje tych błędów – zdradzę tylko, że film pobudza wyobraźnię. Co ważne całość zaczniemy, krótkim wstępem nt. podstaw prawnych.

Wyładowania elektrostatyczne jako przyczyna wybuchu – jak się chronić

W czasie warsztatu zaprezentujemy szereg niezwykle ciekawych materiałów wideo, a także sporo wiedzy opartej o przepisy, normy i nasze doświadczenie. Poznasz również, a może przede wszystkim, sposoby ochrony przed elektrycznością statyczną. W warsztacie powinien wziąć udział każdy, kto pracuje w zakładzie gdzie wykonuje się operacje z palnymi cieczami, a także gazami oraz pyłami.

Oświetlenie podstawowe i awaryjne w strefach zagrożenia wybuchem

Jak dobrać oświetlenie podstawowe i awaryjne, tak by było zgodne z obowiązującymi przepisami? Na jakie rozwiązania konstrukcyjne zwrócić uwagę, aby inwestycja szybko nie okazała się workiem bez dna? Czy producenci opraw zawsze są uczciwi? To tylko kilka z kilkunastu tematów jakie zostaną poruszone w tym niezwykle merytorycznym warsztacie.

Awaryjne oświetlenie ewakuacyjne i zapasowe a aktualne wymogi prawne i normatywne

Przekrojowy warsztat dla osób mających do czynienia z oświetleniem ewakuacyjnym i zapasowym pracujących także w strefach zagrożenia wybuchem. Prowadzący skupia się na praktycznym podejściu do norm i aktów prawnych z zakresu odnoszących się do oświetlenia oraz jego zasilania jako jednej ze składowych bezpieczeństwa pożarowego w obiektach.

Poprawny dobór zabezpieczeń przeciwwybuchowych dla jednostek odpylających on demand

Jeśli w Twoim zakładzie pracują filtry bądź cyklony, to ten warsztat jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego jakie błędy najczęściej są popełniane przy zabezpieczaniu instalacji odpylających. Zobaczysz także studium przypadku w formie filmu, który pokazuje konsekwencje tych błędów – zdradzę tylko, że film pobudza wyobraźnię. Co ważne całość zaczniemy, krótkim wstępem nt. podstaw prawnych.

To nie wszystko, przewiń niżej.

Pobierz przewodnik ATEX
Jak dostosować aparat lub instalację procesową do wymogów dyrektywy ATEX.

Co otrzymasz

 • studia przypadków pokazujące przyczyny wybuchów i pożarów
 • dostęp do filmów wideo pokazujących skutki oraz przebieg zdarzeń
 • praktyczne wskazówki jakie podjąć działania
 • statystyki odnośnie źródeł zapłonu oraz palnych pyłów
 • wiedzę nt. parametrów wybuchowości, oceny ryzyka wybuchu i DZPW, prewencji i ograniczania skutków i wiele więcej

Darmowy program
edukacyjny ATEX

Program wspiera już 3474 specjalistów odpowiedzialnych m.in. za BHP, utrzymanie ruchu, a także projektantów, rzeczoznawców ds. ppoż. i ubezpieczycieli. Dołącz do ich grona.

Co zyskujesz

 • darmową wiedzę dzięki, której się rozwijasz
 • studia przypadku pokazujące przyczyny i skutki wybuchów
 • filmy przedstawiające realne zdarzenia + komentarz
 • artykuły i poradniki
 • możliwość darmowego udziału w warsztatach
 • duże zniżki na szkolenia i konferencje

WAŻNA INFORMACJA
W związku z koronawirusem wprowadzamy szkolenia online z gwarancją zwrotu kosztów w przypadku nie spełnienia Twoich oczekiwań. Jednocześnie odwołujemy tradycyjne szkolenia do końca kwietnia.

Pobierz przewodnik ATEX

Jak dostosować urządzenie, instalację lub zakład produkcyjny do dyrektywy ATEX
 • Praktyczna wiedza poparta przykładami
 • Studia przypadków rzeczywistych wybuchów w przemyśle
 • Unikalne materiały wideo
 • Wskazówki i rady ekespertów
DARMOWE WARSZTATY ONLINE
Zapisz się zanim braknie miejsc
W czasie warsztatu Zbigniew Wolff przedstawi:
 • wymogi prawne i normatywne
 • najczęstsze błędy i ich konsekwencje
 • unikalne filmy pokazujące wybuchy w urządzeniach
W czasie warsztatu Mariusz Blicki przedstawi:
 • 28 unikalnych filmów pokazujących błędy
 • ograniczenia zabezpieczeń przeciwwybuchowych
 • najważniejsze aspekty teoretyczne i prawne
W czasie warsztatu Maciej Freza przedstawi:
 • sposoby zasilania i sterowania oświetleniem
 • sposoby testowania opraw i zasilania
 • rodzaje zasilania w oparciu o normę PN-EN 50172