ZDJĘCIA – wybuch pyłu i pożar w zakładzie produkującym pellet

Szkolenia ATEX
Szkolenia ATEX
Nazywam się Mariusz Balicki i jestem tu, by Ci pomóc.
Jeśli borykasz się z problemem w zakresie bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego lub procesowego, to zachęcam Cię do kontaktu.

Kliknij w gwiazdki, aby wyświetlić dane
+48 50* *** *** | m.bal***@***** | +48 12 **** ***

W trakcie procesu produkcyjnego doszło do zapalenia się i wybuchu pyłu drzewnego, którego skutkiem było zawalenie się części ściany budynku, a następnie pożar trociny znajdującej się w ciągu produkcyjnym – informuje st. kpt. Grzegorz Kuliś KP PSP Pisz.

30 kwietnia około godziny 11:45 w zakładzie produkcyjnym Ekopal doszło do poważnego w skutkach wybuchu pyły drzewnego oraz pożaru. W rezultacie doszło zniszczenia części budynku, w którym prowadzona była produkcja oraz maszyn w ciągu produkcyjnym. Przybyła na miejsce straż podjęła gaszenie podnośnika kubełkowego oraz ognia we wnętrzu budynku. Aby dotrzeć do zarzewia ognia konieczna była rozbiórka części instalacji produkcyjnej.

W działaniach, które trwały 4 godziny, udział brało 8 zastępów straży pożarnej.  Mimo dużych zniszczeń i rozległego pożaru, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Wybuch i pożar pyłu w zakładzie produkującym pellet
Wybuch i pożar pyłu w zakładzie produkującym pellet
Wybuch i pożar pyłu w zakładzie produkującym pellet
Wybuch i pożar pyłu w zakładzie produkującym pellet

Brak świadomości – sprawdź link

Brak świadomości na temat potencjalnych zagrożeń jest jedną z głównych przyczyn poważnych zdarzeń, do jakich dochodzi w przemyśle. Do wielu pożarów, wybuchów, wycieków, czy niepożądanych emisji nigdy by nie doszło gdyby personel posiadał odpowiednią wiedzę, a instalacje procesowe były wyposażone w zabezpieczenia zgodne z przepisami oraz dobrymi praktykami. Jeśli w swojej codziennej pracy spotykasz się z wymienionymi zagrożeniami i chcesz rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie, to koniecznie sprawdź poniższy link. Szkoleniowa konferencja HAZEX, to nie tylko możliwość rozwoju i dyskusji z kolegami z różnych branża, ale także unikalna szansa uczestniczenia w demonstracyjnych pokazach wybuchów oraz systemów przeciwwybuchowych na żywo. Sprawdź szczegóły: https://goo.gl/pSS7NZ

Darmowe materiały szkoleniowe

Dołącz do grona ponad 1000 ekspertów, którzy raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymują zwięzłą wiadomość z materiałami szkoleniowymi w postaci artykułów oraz filmów. Z wiadomości dowiesz się również o ciekawych wydarzeniach branżowych. Uczestnictwo w naszym programie szkoleniowym jest całkowicie bezpłatne. Aby do niego dołączyć wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

Imię i nazwisko* [koniecznie zachowaj kolejność: imię >> nazwisko]

Nazwa firmy*

E-mail firmowy*

Interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością przystąpię do programu edukacyjnego, dzięki czemu raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymam informację o ciekawych materiałach szkoleniowych w postaci artykułów i filmów, a także o wydarzeniach branżowych.


Sprawdź także