Wybuch pyłu kukurydzy

Dlaczego niewielki wybuch pyłu kukurydzy w młynie szczelinowym doprowadził do serii wybuchów wtórnych – przyczyny i skutki

W wyniku ugody zakład produkcyjny musi zapłacić 2 mln dolarów kary za wybuch pyłu kukurydzy i ponad 10 mln dolarów odszkodowania (łącznie 49 mln złotych), w wyniku którego śmierć poniosło 5 osób, a 14 innych zostało rannych. Pierwszy, stosunkowo mały wybuch w młynie przemysłowym szybko eskalował. Doszło serii wybuchów wtórnych, które spowodowały pożar i zawalenie 4 z 9 budynków tworzących kompleks produkcyjny. Pozostałe 5 budynków zostało poważnie zniszczonych.

Materiał wsparty wideo - sprawdź fragment

To studium przypadku, to nie tylko precyzyjny opis przyczyn i skutków wybuchu, wsparty zdjęciami… to także dostęp innych materiałów pokazujących skutki wybuchu i omawiających przyczyny katastrofy. Przykładem jest poniższe wideo. Dostęp do wszystkich materiałów uzyskasz, pobierając pełne studium przypadku.

Czego dowiesz się z materiału - czyli skutki wybuchu i braki zabezpieczeń przeciwwybuchowych

  1. Dlaczego niewielki wybuch w młynie spowodował tak ogromne straty i kosztował śmierć 5 osób
  2. Jak wyglądał zakład przed i po wybuchu (zdjęcia porównawcze)
  3. Jakie źródła zapłonu najczęściej prowadzą do wybuchów w młynach
  4. Jak można było uniknąć tej tragedii i czym jest izolacja wybuchu

Pobierając plik otrzymasz także

  • dostęp do darmowego programu edukacyjnego ATEX (po pobraniu pliku raz w miesiącu otrzymasz wiadomość email z porcją wiedzy)
  • listę naszych darmowych warsztatów online o tematyce bezpieczeństwa wybuchowego
Pobierz studium przypadku
WAŻNA INFORMACJA
W związku z koronawirusem wprowadzamy szkolenia online z gwarancją zwrotu kosztów w przypadku nie spełnienia Twoich oczekiwań. Jednocześnie odwołujemy tradycyjne szkolenia do końca kwietnia.