Wybuch pyłu węgla – relacja z testów w PGE Bełchatów

22 września w PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Bełchatów miało miejsce drugie w historii spotkanie nt. szeroko pojętego bezpieczeństwa wybuchowego w energetyce.

Organizatorami sympozjum naukowo-technicznego było Koło Zakładowe Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich przy Elektrowni Bełchatów oraz GRUPA WOLFF. Wydarzenie zgromadziło kilkudziesięciu słuchaczy z oddziałów GRUPY PGE – największego pod względem przychodów przedsiębiorstwa z sektora energetycznego w Polsce, spółek zależnych oraz kilku innych firm z sektora energetycznego.

„Wisienką na torcie” sympozjum był pokaz siły wybuchów niewielkich ilości pyłów oraz zabezpieczeń przeciwwybuchowych. Uczestnicy szkolenia mogli zobaczyć eksplozje wywołane przez pył węgla brunatnego, kamiennego, jak również – dla porównania – herbaty. Demonstracja odzwierciedlała rzeczywiste zjawiska zachodzące w chwili wybuchu pyłów. Ze względów bezpieczeństwa ta część sympozjum odbyła się w bezpiecznej odległości od urządzeń produkcyjnych i pod kontrolą wyspecjalizowanego zespołu inżynierów GRUPY WOLFF.

Zapraszamy do obejrzenia, krótkiej relacji wideo z sympozjum:

Fotogaleria

Brak świadomości – sprawdź link

Brak świadomości na temat potencjalnych zagrożeń jest jedną z głównych przyczyn poważnych zdarzeń, do jakich dochodzi w przemyśle. Do wielu pożarów, wybuchów, wycieków, czy niepożądanych emisji nigdy by nie doszło gdyby personel posiadał odpowiednią wiedzę, a instalacje procesowe były wyposażone w zabezpieczenia zgodne z przepisami oraz dobrymi praktykami. Jeśli w swojej codziennej pracy spotykasz się z wymienionymi zagrożeniami i chcesz rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie, to koniecznie sprawdź poniższy link. Szkoleniowa konferencja HAZEX, to nie tylko możliwość rozwoju i dyskusji z kolegami z różnych branża, ale także unikalna szansa uczestniczenia w demonstracyjnych pokazach wybuchów oraz systemów przeciwwybuchowych na żywo. Sprawdź szczegóły: https://goo.gl/pSS7NZ

Darmowe materiały szkoleniowe

Dołącz do grona kilkuset ekspertów, którzy raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymują zwięzłą wiadomość z materiałami szkoleniowymi w postaci artykułów oraz filmów. Z wiadomości dowiesz się również o ciekawych wydarzeniach branżowych. Uczestnictwo w naszym programie szkoleniowym jest całkowicie bezpłatne. Aby do niego dołączyć wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

Imię i nazwisko* [koniecznie zachowaj kolejność: imię >> nazwisko]

Nazwa firmy*

E-mail firmowy*

Interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością przystąpię do programu edukacyjnego, dzięki czemu raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu otrzymam informację o ciekawych materiałach szkoleniowych w postaci artykułów i filmów, a także o wydarzeniach branżowych.


Sprawdź także