Szukasz wiedzy? Zgłoś udział w najbliższym szkoleniu pn. Szkolenie ATEX [pyły, gazy, pary], które odbędzie się 20/06/2018 w lokalizacji: Toruń

 

Wybuch w tureckiej fabryce ubrań

ANKARA – eksplozja wstrząsnęła fabryką ubrań w północno-zachodniej części Turcji. W wyniku eksplozji śmierć poniosło pięć osób, a kolejnych szesnaście zostało rannych. Według doniesień miejscowej telewizji powodem miał być uszkodzony kocioł.

Do eksplozji doszło w części budynku, w której przechowywane były farby wykorzystywane w produkcji. Siła wybuchu spowodowała uszkodzenie części dachu, którego fragmenty zniszczyły pojazdy zaparkowane w pobliżu fabryki.

„Wczesne doniesienia z miejsca zdarzenia pokazują, że pięciu pracowników poniosło śmierć a szesnaścioro, w tym cywile przebywający w okolicy fabryki w trakcie zdarzenia, odniosło rany o różnym stopniu ciężkości” powiedziała minister pracy Julide Sarieroglu „(ranni) zostali przewiezieni do pobliskich szpitali”.

„Natenczas nie przewidujemy dalszego zagrożenia, jednak należy mieć na uwadze powagę tego zdarzenia” – powiedział wicepremier Hakan Cavusoglu.

Ministerstwo pracy zapowiedziało rozpoczęcie śledztwa.

Sprawdź także