Aktualności

Wybuch w oczyszczalni ścieków

Dziś po godzinie 12 w południe czasu polskiego doszło do poważnego wybuchu w oczyszczalni ścieków Wessex Water w mieście Avonmouth w Wielkiej Brytanii. Oczyszczalnia ścieków jest częścią bardzo dużego centrum recyklingu należącego do firmy Bristol Waste.

Zobacz więcej

Wybuch pyłu w oczyszczalni ścieków w Stamford USA + komentarz eksperta

Wybuchy pyłu pochodzącego z suszonego osadu ściekowego są częste, pomimo że wydawać by się mogło, że głównym zagrożeniem dla oczyszczalni ścieków jest metan oraz jego mieszanka z siarkowodorem powstająca w trakcie produkcji biogazu. Niewiele jest materiałów omawiających zagrożenie wybuchem pyłu w oczyszczalniach ścieków, co tylko pogłębia lukę informacyjną na rynku w tym zakresie.

Zobacz więcej

Wybuch w Bejrucie – spawanie w pobliżu saletry amonowej prawdopodobną przyczyną

Jak doszło do wybuchu w porcie w Bejrucie, w rezultacie którego zginęło ponad 100 osób, a kilka tysięcy zostało rannych (dane na dzień 05.08.20)? Pierwsze doniesienia, w kontekście przyczyn wybuchu, mówią o pracach spawalniczych, mających na celu uszczelnić magazyn skonfiskowanej wcześniej saletry amonowej. Działanie podwyższonej temperatury doprowadziło prawdopodobnie do rozkładu azotanu amonu o charakterze wybuchowym.

Zobacz więcej

Wyznaczanie stref zagrożenia wybuchem pyłów – wprowadzenie

Niniejszy artykuł objaśnia ważniejsze terminy oraz zjawiska związane z zagrożeniem wybuchowym wywołanym obecnością w procesie palnych i wybuchowych pyłów. Autor przedstawia również podstawy prawne będące punktem wyjścia do poprawy bezpieczeństwa wybuchowego w zakładach przemysłowych oraz, opracowany na ich podstawie, Dedykowany System Bezpieczeństwa Wybuchowego.

Zobacz więcej

Już w październiku kolejna edycja konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego w przemyśle – zarezerwuj miejsce

W tym roku odbędzie się już siódma edycja konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego w przemyśle. W dniach 3-4 października 2019 r. do Krakowa zjadą się polscy i zagraniczni eksperci, którzy podczas dwudniowego cyklu prelekcji będą omawiać nie tylko kwestie prawne, ale w dużym stopniu skoncentrują się na przekazaniu aspektów praktycznych, uzasadnionych prezentowanymi studium przypadków. Dołącz do nas!

Zobacz więcej

WAŻNA INFORMACJA
W związku z koronawirusem wprowadzamy szkolenia online z gwarancją zwrotu kosztów w przypadku nie spełnienia Twoich oczekiwań. Jednocześnie odwołujemy tradycyjne szkolenia do końca kwietnia.

Pobierz przewodnik ATEX

Jak dostosować urządzenie, instalację lub zakład produkcyjny do dyrektywy ATEX
  • Praktyczna wiedza poparta przykładami
  • Studia przypadków rzeczywistych wybuchów w przemyśle
  • Unikalne materiały wideo
  • Wskazówki i rady ekespertów